היום בליכוד: חברי המפלגה יבחרו את האיש שישלוט במאגר הג'ובים

שבע רשימות מתמודדות על תפקיד יו"ר הליכוד העולמי ■ יו"ר הקואליציה, מיקי זוהר, זכה לתמיכת נתניהו, אבל מולו מתמודד היו"ר הנוכחי, יעקב חגואל, שמתוקף תפקידו כבר מעסיק עשרות פעילים ■ "זהו בור הג'ובים הכי גדול שנשאר בלי פיקוח של מבקר המדינה"

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראש הממשלה בנימין נתניהו וחבר הכנסת מיקי זוהר בישיבת סיעת הליכוד, בשבוע שעבר
ראש הממשלה בנימין נתניהו וחבר הכנסת מיקי זוהר בישיבת סיעת הליכודצילום: אוליבייה פיטוסי

ביום שאחרי ההפגנה הסוערת במסגרת מחאת העצמאים, במפלגת הליכוד עסוקים בסוגיה הרחוקה שנות אור ממציאות הקורונה הישראלית: הבחירות לתפקיד יו"ר הליכוד העולמי.

שבע רשימות מתמודדות היום בבחירות. היו"ר הנוכחי, יעקב חגואל, מוביל רשימה אחת; יו"ר הקואליציה, מיקי זוהר, מוביל רשימה נוספת וזכה לתמיכה פומבית מטעם ראש הממשלה; עורכי הדין סיני קהת ויאיר גבאי, שהתמודדו בבית הדין של הליכוד נגד מהלך של ביטול הבחירות הנוכחיות מובילים רשימה נוספת; דוד פרץ, אחיה של חברת הכנסת קטי שטרית, שהוא גם בכיר בוועד העובדים של התעשייה האווירית ונתמך על ידי ח"כ חיים כץ, מוביל גם הוא רשימה. 

הליכוד העולמי

"מיקי זוהר מחפש לעצמו בסיס כוח וכך גם ביבי. והתפקיד הזה בהחלט מספק בסיס כוח. פשוט כי אתה מעסיק פה עשרות – אם לא מאות - חברי ליכוד. זה אחד המקומות היחידים כיום בהם אתה יכול לחלק תפקידים באופן חופשי", אמר בכיר בליכוד היום. כפי שהגדיר זאת חבר מרכז ליכוד נוסף בדרכו להצביע: "מדובר כאן על בור הג'ובים הכי גדול של המדינה שנשאר בלי פיקוח של מבקר המדינה. בכל שאר האפיקים, נהיה מורכב למנות אנשים בלי מכרז".

יעקב חגואל
היו"ר המכהן, יעקב חגואלצילום: Stefani Reynolds

התפקיד היוקרתי שמקנה לאוחז בו משרד במצודת זאב, מקבל משמעות גדולה בתקופה של קרוב ל-20% אבטלה במשק - שכן התפקיד מעניק השפעה על מאגר ג'ובים בלתי נדלה - מאות מינויים של שליחים ופונקציונרים אחרים במוסדות ציוניים אנכרוניסטיים דוגמת קק"ל, הסוכנות היהודית וקרן היסוד - אשר הופכים ליקרי ערך אפילו יותר מתמיד בתקופת המשבר הכלכלי הנוכחי. 

זוהר גייס אמנם את תמיכת יו"ר הליכוד וראש הממשלה, בנימין נתניהו, אבל במפלגה העריכו כי יהיה קשה להדיח את חגואל. "מקור הכוח של חגואל הוא שמתוקף תפקידו, הוא מעסיק כבר כיום בשכר עשרות פעילים מרכזיים, שעובדים בשבילו בקמפיין", אמר מקור המכיר את הנושא. 

זוהר ניסה היום לגייס תומכים כשהתחייב לחדש את משימתה היסודית של קק"ל "לגאול את אדמות ארצנו", וזכה בזכות זאת בהצהרה תומכת של "פורום ציון וירושלים בליכוד"; חגואל השיג את תמיכתו של ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן; קהת הכריז כי הרשימה אותה הוא מוביל, תשיג 20% מהקולות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker