קרן טרנר-אייל מונתה למנכ"לית משרד האוצר

טרנר-אייל כיהנה כמנכ"לית משרד התחבורה בתקופתו של ישראל כ"ץ במשרד ובעבר הועסקה באגף התקציבים במשרד האוצר ■ היא תחליף במשרד האוצר את המנכ"ל שי באב"ד, שהשלים כמעט חמש שנות כהונה

אבי וקסמן
אבי וקסמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קרן טרנר
קרן טרנרצילום: תומר אפלבאום

קרן טרנר-אייל תמונה למנכ"לית משרד האוצר - כך הודיע היום (רביעי ) שר האוצר החדש, ישראל כ"ץ. טרנר-אייל תהיה האישה השנייה המכהנת בתפקיד מנכ"לית משרד האוצר - אחרי יעל אנדורן, שמונתה למנכ"לית בתקופת השר יאיר לפיד. המינוי כפוף לאישור הממשלה. 

טרנר-אייל כיהנה כמנכ"לית משרד התחבורה בתקופתו של כ"ץ במשרד. בעבר היא הועסקה באגף התקציבים במשרד האוצר. היא תחליף במשרד האוצר את המנכ"ל שי באב"ד, המשלים כמעט חמש שנות כהונה תחת השר היוצא, משה כחלון.

כ"ץ אמר: "אני משוכנע שקרן, שמונתה על ידי גם לתפקיד מנכ״לית משרד התחבורה והיטיבה לבצע את תפקידה, ניחנה בכל הכישורים הנדרשים כדי למלא את התפקיד החשוב והמורכב של מנכ״לית משרד האוצר בתקופה מאתגרת זו, ואני מאחל לה הצלחה רבה".

טרנר אייל (41) היא בעלת תואר ראשון בכלכלה ומינהל עסקים ותואר שני במינהל עסקים. בכהונתה באגף התקציבים שימשה בין השאר רכזת תחבורה. במשרד התחבורה שימשה סמנכ"לית ומשנה למנכ"ל, וב-2016 קודמה למנכ"לית - תחילה תחת השר כ"ץ, ואחר כך בתקופת כהונתו הקצרה של שר התחבורה היוצא בצלאל סמוטריץ. היא נמצאת כיום בחופשת לידה.

ביום חמישי שעבר, פוטרה טרנר אייל מתפקידה כמנכ"לית משרד התחבורה על ידי השרה החדשה מירי רגב. עוד לפני שמונתה רשמית והחלה את תפקידה כשרת התחבורה, הצעד הראשון שמיהרה רגב לנקוט בו, הוא לפטר את טרנר אייל, בשיחת טלפון. רגב הודיעה לה בשיחה כי היא עתידה להביא איתה כבר ביום ראשון מנכ"ל חדש.

ארגוני הנשים מחו על פיטורי טרנר אייל במהלך חופשת הלידה. ״מצער מאוד שהפעולה הראשונה של השרה היא לפטר עובדת בתקופת לידה והורות. לא רק שזוהי התנהלות אנטי-פמיניסטית, אלא שהיא פשוט בלתי חוקית", אמרה יו"ר נעמ"ת, חגית פאר. "כנראה שהשרה רגב זקוקה לקורס מזורז בחוקי העבודה והרציונל העומד מאחוריהם, ובמקביל לקורס מקיף בנושאים מגדריים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker