חיפוש והצלה: אלביט סיפקה ללקוח באסיה מל"ט לחילוץ ניצולים בלב ים

כחלק מעסקה של 153 מיליון דולר, אלביט מערכות סיפקה בראשונה מל"ט ללקוח בדרום-מזרח אסיה ■ המל"ט, מסוג הרמס 900 לסיור ימי, משלב מכ"מ ונשיאת רפסודות מתנפחות

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מל"ט חילוץ והצלה של אלביט
מל"ט חילוץ והצלה של אלביטצילום: אלביט מערכות

אלביט מערכות סיפקה בראשונה מל"ט, הכולל רפסודות הצלה מתנפחות, ללקוח בדרום-מזרח אסיה. המערכת שסופקה היא חלק מעסקת מל"טים שנחתמה עם הלקוח בסוף 2019 בסך 153 מיליון דולר. המהלך מבטא שאיפה של אלביט לחדור לשוק החיפוש וההצלה הימיים, הפועל כיום בעיקר על בסיס מסוקים ומטוסים מאוישים.

המל"ט שנמסר הוא מסוג הרמס 900 לסיור ימי. הוא משלב מכ"מ ימי לצורך איתור וזיהוי של בני אדם הזקוקים לעזרה בלב ים, במקביל ליכולת הטלה מדויקת של הרפסודה המתנפחת שאותה הוא נושא. מל"ט הסיור הימי יכול לשאת תחת כנפיו ארבע רפסודות מתנפחות, שכל אחת מהן יכולה לשאת שישה בני אדם.

מל"ט חילוץ והצלה של אלביטצילום: אלביט מערכות

לאחר זיהוי הניצולים, רפסודות ההצלה המתנפחות מוטלות אל המים מגובה של כ-200 מטר. השימוש במל"ט למטרות חיפוש והצלה מאפשר להתגבר על תנאי מזג אוויר קשים. הרמס 900 הוא בעל יכולת טיסה של יותר מ-24 שעות רצופות.

בפברואר האחרון דווח ב-TheMarker כי אלביט מערכות בריטניה, החברה הבת של אלביט מערכות, נבחרה על ידי רשות משמר החופים הבריטית (Maritime and Coastguard Agency - MCA) לביצוע טיסות ניסוי ימיות באמצעות מל"ט הרמס 900 ימי. המהלך מסמן צעד נוסף במעבר של רשות זו לשימוש בכלי טיס שאינם מאוישים על ידי טייסים אנושיים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker