המחליף של חדוה בר: יאיר אבידן ימונה למפקח על הבנקים

יאיר אבידן שימש בתפקידו האחרון כראש חטיבת ניהול סיכונים בדיסקונט וכדירקטור בחברות הבנות של דיסקונט. קודם לכן שימש בתפקידים שונים בלאומי והפועלים

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עבודה של תומרקין בפתח בנק ישראל
בנק ישראלצילום: אוהד צויגנברג

נגיד בנק ישראל אמיר ירון החליט למנות את יאיר אבידן לתפקיד המפקח על הבנקים בבנק ישראל. אבידן יחליף בתפקיד זה באפריל הקרוב את חדוה בר שפורשת לאחר כ-5 שנים וקדנציה סוערת ומלאת אירועים. אבידן שימש בתפקידו האחרון כראש חטיבת ניהול סיכונים בדיסקונט וכדירקטור בחברות הבנות של דיסקונט. קודם לכן שימש בתפקידים שונים בלאומי והפועלים.

אבידן רכש את השכלתו האקדמית באוניברסיטת תל אביב, שם סיים תואר ראשון בכלכלה וסטטיסטיקה (בהצטיינות),  תואר שני במינהל עסקים ותואר שני במינהל ומנהיגות בחינוך (בהצטיינות). בנוסף, אבידן בוגר של קורס ניהול מתקדם ב-Harvard Business School.

יאיר אבידןצילום: בנק ישראל

נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון: "אני מברך את יאיר אבידן על מינויו לתפקיד החשוב והמאתגר של המפקח על הבנקים. אבידן נכנס לתפקידו בתקופה שבה הטכנולוגיה המתקדמת משנה חלק גדול מכללי המשחק במערכת הפיננסית. טובת הציבור מחייבת פיקוח מקצועי והדוק על המערכת הבנקאית, הן בהיבט של שמירת חסכונות ופיקדונות הציבור והבטחת יציבות המערכת הבנקאית, והן בהיבט של הגברת התחרות וקידום החדשנות במערכת הבנקאית בפרט ובמערכת התשלומים והמערכת הפיננסית בכלל. אני משוכנע שניסיונו העשיר והמגוון של יאיר, בארץ ובחו"ל, יתרום בצורה משמעותית להצעדת הפיקוח על הבנקים אל עבר בנקאות המחר. אני מודה למפקחת על הבנקים היוצאת, ד"ר חדוה בר על תרומתה הגדולה לבנק ישראל ולמערכת הבנקאית כולה בשנות כהונתה, לחברי ועדת האיתור על עבודתם המעמיקה והמאומצת, ולכל המועמדים שלקחו חלק בתהליך והביעו עניין בתפקיד חשוב זה".

יאיר אבידן, המפקח המיועד: "ברצוני להודות לנגיד על האמון שנתן בי בבחירתי כמפקח על הבנקים. אני מאד נרגש מהזכות הגדולה שנפלה בחלקי למלא תפקיד ציבורי זה ובכוונתי לתרום כמיטב יכולתי וניסיוני להתפתחותה וליציבותה של המערכת הבנקאית, לרווחת ואמון הצרכנים ולתחרותיות בה. זאת, בתקופה מאתגרת במיוחד שעל המערכת להיערך, להתאים, להוביל ולאפשר שינויים טכנולוגים, להתמודד עם אתגרי הסביבה העסקית והשתנות המודלים העסקיים במשולב עם שינויים בהעדפות, שיטות ומאפייני הצריכה והצרכנים".

לוועדת האיתור שהקים הנגיד הוגשו 21 מועמדויות, מתוכם ראיינה הוועדה 8 מועמדים. לאחר תהליך מיון ממצה המליצה הוועדה לנגיד על המועמדים המתאימים ביותר, ולאחר שהנגיד בחן את המועמדויות החליט על מינויו של יאיר אבידן לתפקיד, בכפוף לחתימתו על הסדר למניעת חשש לניגוד עניינים כנדרש.

אמיר ירון, נגיד בנק ישראלצילום: אייל טואג

אבידן, שמתגורר ברמת השרון (נשוי ואב לשלושה) עוסק בפעילויות התנדבותיות רבות בקהילה. בין היתר חבר הוועד המנהל ב"דרך לוטן", כפר הנוער "הדסה נעורים" ועמותת "שיעור אחר". חבר באגודת הידידים של בית החולים "לניאדו", מנטור בעמותת "מנטור לחיים" ומורה פרטי למתמטיקה מטעם עמותת "פוש".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker