התעשייה האווירית תפתח את "דרור 1" - לוויין התקשורת הלאומי של ישראל

הלוויין מיועד לתת מענה לצורכי התקשורת הלוויינית של ישראל במשך כ-15 שנה, ויבוסס ברובו על טכנולוגיות שפותחו בחברה ■ סמנכ"ל התעשייה האווירית: "אנו שמחים לצאת לדרך עם לוויין תקשורת ישראלי המתקדם ביותר שנבנה אי-פעם בישראל"

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדמיה של לוויין התקשורת דרור 1
הדמיה של לוויין התקשורת דרור 1צילום: התעשייה האווירית

התעשייה האווירית (תע"א) תפתח ותבנה את לוויין התקשורת "דרור 1" - לוויין התקשורת הלאומי של מדינת ישראל.

מתע"א נמסר הערב (ה') כי "לוויין התקשורת 'דרור 1' מיועד לתת מענה לצורכי התקשורת הלוויינית של מדינת ישראל במשך כ-15 שנה. הלוויין מבוסס ברובו על טכנולוגיות כחול לבן שפותחו בתע"א, הכוללות בין היתר יכולות 'סמארטפון בחלל' המאפשרת גמישות תקשורתית לאורך כל שנות פעילותו בחלל".

עוד נמסר כי "ההסכם שנחתם בין הממשלה לתע"א בימים האחרונים מיישם הלכה למעשה את החלטת הממשלה מספטמבר 2018 לקידום אסטרטגיה ארוכת טווח בתחום לוויינות התקשורת בישראל - החלטה שהתקבלה כחלק מההבנה כי מדובר ביכולת חיונית של מדינת ישראל ונדרשת שמירה על עצמאות מוחלטת בתחום".

הלוויין יפותח בחטיבת מערכות טילים וחלל של תע"א, שמפתחת מערכות הגנה אווירית כגון ברק 8, מערכת הנשק חץ 3+2, מערכות טילים, מערכות לוויין מתקדמות כמו לווייני תצפית, ננו לוויינים, משגרי לוויינים ואת החללית בראשית.

סמנכ"ל התעשייה האווירית ומנהל חטיבת מערכות טילים וחלל, בועז לוי, אמר: "בשנים האחרונות התעשייה האווירית השקיעה תקציבי מחקר ופיתוח עצמיים ומאמצים רבים לשימור יכולות לוויינות התקשורת בישראל ובפיתוח לוויין התקשורת העתידי. אנו שמחים לצאת לדרך עם 'דרור 1' - לווין תקשורת ישראלי המתקדם ביותר שנבנה אי פעם בישראל הכולל טכנולוגיות רבות "כחול לבן" ובעל יכולות דיגיטליות מתקדמות ביותר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker