שאול מרידור חשף את הניסויים שעורכים באוצר: "רוצים להעביר אנשים לתחבורה הציבורית"

הממונה על התקציבים בוועידת הכלכלה ההתנהגותית: "האחריות הפיסקלית של הממשלות בעשורים האחרונים היא שהביאה אותנו למצב הכלכלי הטוב שבו אנו נמצאים היום. אי-אפשר להפריז בחשיבות של זה"

אבי וקסמן
אבי וקסמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שאול מרידור
שאול מרידורצילום: תומר אפלבאום

"בשנתיים האחרונות אנו עורכים ניסויים בניסיון לתת שירות טוב יותר לאזרחים בפחות כסף, או אותו כסף" - כך אמר הממונה על התקציבים במשרד האוצר, שאול מרידור, בהרצאתו על "כלכלה התנהגותית בשירות המדיניות" הבוקר (שלישי) בוועידת הכלכלה ההתנהגותית של TheMarker. הוועידה נערכת בהיכל התרבות בתל אביב, בשיתוף בנק הפועלים וחברת קיימא. 

לדברי מרידור, "כשמסתכלים במשק - בסופו של דבר אנחנו במצב טוב. המשמעות היא שבמשרד האוצר, עלינו לדאוג שהמשק ימשיך לצמוח בקצב גבוה, גם במונחי צמיחה לנפש - וזהו אתגר, מכיוון שבישראל הילודה גבוהה. ההשתתפות בכוח העבודה הגיעה לרמה גבוהה, גם אם לא למיצוי, ונדרשים מנועי צמיחה חדשים. דרוש טיפול בתשתיות; בהון אנושי תוך התמקדות באוכלוסיות שונות, ובפרט ערבים וחרדים, שיש לשלבם במשק בכל דרגות העבודה; ובסביבה העסקית בישראל".

מרידור הציג כמה מהניסויים בכלכלה התנהגותית שעורך משרד האוצר בשיתוף קיימא לאבס, מייסודו של פרופ' דן אריאלי. "את התהליך להבאת הכלכלה ההתנהגותית לתוך אגף התקציבים התחיל הממונה על התקציבים לשעבר אמיר לוי, וכיום אריאלי ואני נפגשים בפעם בכמה שבועות או חודשים", אמר מרידור. 

מרידור הציג את הניסוי שמפעיל משרד האוצר לניהול הביקוש לתחבורה פרטית. "הגידול בהיצע הכבישים אינו מספיק נוכח הגידול במספר כלי הרכב ובנסועה", אמר מרידור. "אנחנו עושים הרבה לניהול הביקוש, ורוצים להשתמש בביג דאטה כדי להבין מה יגרום לאנשים לנטוש את הרכב הפרטי לטובת תחבורה ציבורית".

עוד הציג מרידור עבודה שנעשתה בניסיון למפות חסמים לתעסוקה בקרב נשים בדואיות. "שיעורי התעסוקה של נשים ערביות, ובייחוד בדואיות, עלו דרמטית, אבל הם עדיין נמוכים מאוד בהשוואה לנשים יהודיות, ובייחוד יהודיות שאינן חרדיות", אמר. "בשנה האחרונה שאלנו 600 נשים בדואיות על החסמים המונעים מהן לצאת לעבודה. תובנה מרכזית שעלתה היא שאם רק נגרום להן להשיג רישיון נהיגה, זה יגדיל מאוד את הסיכוי למציאת עבודה". 

מדוע נשים משתלבות פחות בהיי-טק?

פרויקט נוסף שבו עוסק אגף התקציבים בשיתוף קיימא נועד להגדיל את שיעור הנשים המועסקות בענף ההיי-טק. "כשבודקים מי ניגש לבחינות בגרות 5 יחידות במתמטיקה, רואים שבנים ובנות ניגשים כמעט באופן שווה - 53% מהנבחנים הם בנים", אמר מרידור. "בבחינות בפיזיקה ובמחשבים רק 34% מהניגשים הן בנות. בקרב המתכנתים בצה"ל, שמכשיר הון אנושי בצורה טובה בתחום הזה, רק 27% הן נשים. בקרב הסטודנטים במקצועות ההיי-טק, שיעור הנשים יורד ל-21% בלבד. כך מגיעים לתוצאה: פחות נשים מגיעות להיי-טק.

"שאלנו את עצמנו למה, ואיך אפשר לעודד אותן לבחור בהיי-טק. הסתכלנו בכל צומתי ההחלטה בדרך לקריירה, הבנו שצריך להתערב הרבה לפני הפסיכומטרי, והלכנו לנקודה שבה בוחרים במגמת הלימוד. עשינו ניסויי שטחי עם קיימא ב-600 חטיבות ביניים, עם 9,000 משתתפים שהם כ-8% מתלמידי כיתות ט' בישראל. גילינו שאם הבנות רק ישתתפו בקורס חובה במדעי המחשב, הסיכוי שיבחרו בהמשך הדרך במגמה רלוונטית יעלה ב-25%. נוסף על כך, גילינו שגם אם מתערבים רגע לפני מועד הבחירה במגמה - רואים עלייה של 24% בסיכוי לכך שילדה שמתאימה למגמה תבחר אותה. כך נוכל להגדיל את המשפך מלמעלה. הדרך להגדיל אותו גם בחלקו התחתון עדיין ארוכה". 

לבסוף הציג מרידור את העבודה שנעשית בשיתוף קיימא לשיפור השירות הממשלתי לאזרח. "השירות הממשלתי לא עשה את הקפיצה הנדרשת - לא בשירותים שאנו נותנים ולא בדרך שהם ניתנים", אמר. "אחד הדברים שעשינו עם קיימא הוא לשנות את הדרך שבה הממשלה חושבת. כיום כשאזרחים פוגשים את הממשלה, הם פוגשים בכל פעם את הגוף הנדרש להם. עסקים לעתים צריכים להעביר דיווחים זהים, בצורה מעט שונה, לכמה משרדי ממשלה. הממשלה צריכה להבין שזה לא מעניין את האזרח. חשוב לו שיהיו רגולטורים, במידה, אבל הוא בעיקר רוצה לקבל שירות. חלק מהרעיון היה להפסיק להסתכל על האזרח מכל משרד בנפרד, ולהתחיל לדבר אתו כממשלה. אנו מתחילים להפחית את החיכוך בממשקים בין האזרח לממשלה, באמצעות איחוד הממשקים למקום אחד, ופישוט השירותים. הרעיון הוא שהאזרח יראה ממשלה אחת ויקבל שירותים אינטואיטיביים בטלפון הנייד שלו".

לדברי מרידור, "האחריות הפיסקלית של הממשלות בעשורים האחרונים היא שהביאה אותנו למצב הכלכלי הטוב שבו אנו נמצאים היום. אי-אפשר להפריז בחשיבות של זה, ואני מקווה שהממשלה שתקום תמשיך בזה. עומד בפנינו אתגר לא קטן - להמשיך במה שהיה בשני העשורים האחרונים. לצד זאת אנו חייבים לייצר מנועי צמיחה חדשים. אנחנו עמלים על כך, וכשתקום ממשלה חדשה נביא להחלטתה רפורמות בתחומים שנים, שלדעתנו נחוצות למשק. השיתוף עם קיימא יעזור לנו להתמקד ולעשות את מה שאנו עושים בצורה יותר יעילה, לטובת האזרח".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום