מייסדת מדינול קיבלה אות הוקרה על "בניית גשרים" בין בני נוער במזרח התיכון

יהודית ריכטר קיבלה את האות מהמכון להנדסה רפואית ומדע ב-MIT ■ הפרויקט שייסדה מפגיש בין בני נוער ישראלים, פלסטינים וירדנים במטרה לרכוש יחד ידע בתחום הלב

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הנשיא לשעבר ביל קלינטון (ימין), ד"ר יהודית ריכטר והנשיא לשעבר ג'ורג' בוש
הנשיא לשעבר ביל קלינטון (ימין), ד"ר יהודית ריכטר והנשיא לשעבר ג'ורג' בושצילום: Joanne Amos

ד"ר יהודית ריכטר, מייסדת ומנכ"לית חברת הסטנטים מדינול, קיבלה ביום רביעי שעבר אות הוקרה על פריצת הדרך שחוללה בין צעירים במזרח התיכון באמצעות לימודי קרדיולוגיה.

ריכטר קיבלה את האות מהמכון להנדסה רפואית ומדע ב-MIT כהוקרה על חזונה "לחינוך שגרירים לבריאות אוניברסלית ולשלום, תוך בנייך גשרים בין קהילות במצבי קונפליקט". הפרויקט, שהוקם על ידי ריכטר ב-1998, מפגיש בין בני נוער ישראלים, פלסטינים וירדנים במטרה לרכוש ידע בתחום הלב, תוך יצירת קשרים ביניהם. מתוך 800 התלמידים שסיימו את התוכנית של בית הספר NIR School of the Heart, 25% הפכו לרופאים.

האירוע התקיים בוושינגטון בנוכחות 300 אורחים, ביניהם אהוד ברק, ציפי ליבני , יולי תמיר ד"ר סאמר חאג' יחיא - יו"ר בנק לאומי, חברי קונגרס אמריקאים, שגרירים ואף נציגים ממדינות ערביות ומוסלמיות כמו אפגינסטן, עומאן, מצרים תימן וקטאר. באירוע התקיים שיח משותף בין שני נשיאי ארה"ב לשעבר, ביל קלינטון וג'ורג וו. בוש, שאותו הנחה אליעזר אדלמן, פרופסור להנדסה רפואית ומדע ב-MIT. הנשיאים דנו באתגרים של גישור בין מחלוקות באזורי עימות.

בוש אמר שהדבר עליו הוא מתחרט הוא שלא ביצע רפורמת הגירה מקיפה, ובעקיצה לעבר הנשיא הנוכחי, דונלד טראמפ, אמר כי ארה"ב היא אומה של מהגרים, אף שהמערכת השלטונית בוושינגטון מעבירה כיום הוא הפוך. קלינטון אמר כי הוא מתחרט שלא שלח 10,000 חיילים לרואנדה, שיכלו למנוע את מותם של אנשים רבים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker