מנכ"ל משרד המשפטים הבא: עו"ד אופיר כהן

הוועדה למינויים בכירים אישרה הבוקר פה אחד את מועמדו של השר אוחנה ■ ההחלטה עומדת כעת לפתחו של בג"ץ, שם קיימת עתירה נגד הדחתה של המנכ"לית היוצאת ■ גם הממשלה תידרש לאשר את המינוי

טלי חרותי-סובר
אופיר כהן
אופיר כהןצילום: גיא קרן

הוועדה למינויים בכירים אישרה הבוקר פה אחד את מועמדו של השר אוחנה: אל"מ (במיל') עו"ד אופיר כהן הוא מנכ"ל משרד המשפטים הבא.

ואולם החלטה זו היא רק תחילת הדרך -  כעת ההחלטה עומדת לפתחו של בג"ץ, שם עדיין קיימת עתירה נגד הדחתה של המנכ"לית היוצאת, אמי פלמור, שהגישה התנועה לאיכות השלטון. לאחר החלטת בג"ץ תידרש הממשלה לאשר את המינוי - ורק אז יחל כהן הליך חפיפה בן החודש, שיסתיים לאחר הבחירות.

כהן, 43, נשוי ואב לשלושה, הוא בעל תואר ראשון במשפטים ותואר שני במדעי המדינה. כהן הוא עורך דין במקצועו, מומחה לדיני נדל"ן, מקרקעין ומיסוי מוניציפלי. הוא נמנה עם מייסדי וראשי עמותת משרתי המילואים, שבה הוביל וקידם תהליכי חקיקה ותיקון תקנות מול בכירים בשירות הציבורי, נבחרי ציבור ובוועדות הכנסת השונות.

לכהן ניסיון ניהולי ומשפטי שצבר בשוק הפרטי - בו כיהן בתפקידי ניהול שונים, ובראשם ניהול חברה המעניקה שירותי מקרקעין - וכן בשירות המילואים של צה"ל. כהן משמש במילואים מפקד נפה בפיקוד העורף (המקבילה למפקד חטיבה בזרוע היבשה), ובמסגרת תפקידו הוא אחראי על כמה גדודים ויחידות, המונים כ-1,500 חיילים. בעברו שימש מ"פ ומג"ד חי"ר, ובשנתיים וחצי האחרונות ביצע 173 ימי מילואים.

אמיר אוחנה
אמיר אוחנהצילום: תומר אפלבאום

שר המשפטים, אמיר אוחנה, בירך על אישורו בידי הוועדה למינויים בכירים: "כהן מוכר לי כבר כמעט 20 שנה, ויש לי אמון מלא בו וביכולותיו. הוא בעל כישורים מגוונים, ידע רב וניסיון ניהולי שהמערכת הציבורית בכלל, ומשרד המשפטים בפרט, יתברכו בו. לאורך תפקידיו השונים במגזר הפרטי ובמערך המילואים הוא זכה להערכה רבה ממנהליו, עובדיו, מפקדיו ופקודיו. אין לי ספק כי המסירות, היסודיות והערכיות בה ביצע את תפקידיו יסייעו לו בכהונתו כמנכ"ל משרד המשפטים".

בין הממליצים על כהן לוועדה נמנים מפקד פיקוד העורף, האלוף תמיר ידעי, שציין כי כהן הוא  "קצין רציני, בעל הסתכלות רחבה וניחן ביכולות פיקודיות גבוהות ביותר"; ראש עיריית נס ציונה, שמואל בוקסר, שציין כי כהן הוא "דמות מנהיגותית, ערכית, חזקה וניהולית, היכולה לסחוף אחריה ולהוביל, עם יכולת ליצור מוטיבציה וזהות בכל ארגון"; עו"ד גיל סולומון, לשעבר מנכ"ל לשכת עורכי הדין, שציין כי כהן "בעל יכולות פיקודיות וניהוליות יוצאות דופן, מסוגל לטפל בבעיות מורכבות באסטרטגיה נכונה וביטחון רב"; אל"מ (מיל') אבי סייג, יו"ר העמותה למען משרתי המילואים, ציין כי הוא "אדם רציני, קצין איכותי וערכי שרואה את טובת מדינת ישראל לפני טובתו האישית, פועל מתוך ערכי ציונות ואהבת הארץ"; ואלברט איתן, הבעלים של חברת אשד, ציין כי במהלך עבודתם יחד, כהן "השביח את פעילות ורווחיות החברה. מלבד המנהיגות ויכולות הניהול הגבוהות, אופיר פעל לכל אורך הדרך בערכיות גבוהה ויוצאת דופן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker