ד"ר שלומי פריזט: "מדרגת הפטור ממס על חבילות צריכה לעלות ל-300 דולר"

את הדברים אמר הכלכלן הראשי לשעבר ברשות התחרות ■ מנכ"ל דואר ישראל הכריז על הקמת מרכזים לוגיסטיים חדשים

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ד"ר שלומי פריזט
הדר קנה
הדר קנה

"75 דולר פטור ממס על יבוא חבילות מחו"ל זו התחלה נהדרת, אבל גובה הפטור צריך להגיע ל-300 דולר", אמר שלומי פריזט, ששימש ככלכלן הראשי ברשות התחרות (לשעבר הרשות להגבלים עסקיים), בוועידת גו איקומרס 2019 מבית מידע כנסים.

פריזט התמקד בהיעדר תחרות מספקת בישראל. "אחד הדברים המרכזיים שהמדינה צריכה לעשות הוא להשתמש במדיניות המס כדי לעודד סחר בינלאומי וקידום תחרות. תראו מה גולן טלקום עשתה לשוק הסלולר - בעקבותיה כולם הורידו מחירים. לנוכח האיום שהצרכנים יעדיפו את אסוס או את אמזון, כולם צריכים להוריד מחירים".

לעומתו אמר מנכ"ל עזריאלי.קום עופר מרום, כי אינו מתרגש מגרסת האתר של אמזון בישראל: "אמזון לא באמת נכנסת לישראל, לפחות לא בשנתיים הקרובות. איקומרס מבוסס על לוגיסטיקה ושירות, ובמהלך של אמזון, לפחות כרגע, אין חדשנות ושיפור. התחרות האמיתית הייתה ועודנה מצד אמזון דוט קום, אסוס, נקסט והאתרים האחרים".

עם זאת הוסיף עופר כי יש גם יתרונות בכניסתה של אמזון: "היא סמן ימני, היא מהווה עבורנו תמריץ לשיפורים הדרושים במגוון, בשילוח ובאיסוף. אם נדע להשתפר בהיבטים אלה, הצרכנים יעריכו זאת". לדבריו, כניסה של אמזון במתכונת המדוברת לא מרחיבה מגוון מוצרים ולא משפרת שירות, אך מייצרת עלויות נוספות לספקים ומכילה מסים על המוצרים.

משתתף נוסף בכנס, מנכ"ל דואר ישראל דני גולדשטיין, ניצל את הבמה כדי להכריז על הקמת מרכזים לוגיסטיים חדשים במודיעין , ברבעון הראשון של 2020, בהשקעה של כ-25 מיליון שקל.

דואר ישראל הוא האחראי המרכזי על תחום מסירת החבילות מחו"ל לישראל ומספק כ-90% מהמשלוחים. ב-2018 נמסרו על ידי הדואר יותר מ-65 מיליון חבילות במשקל כולל של 14.1 אלף טונות. על פי נתוני אתר statista.com בשנת 2018 הוציא הציבור הישראלי כ-13 מיליארד שקל בהזמנות מחו"ל, כאשר צפוי גידול של כ-50% בהיקפים עד שנת 2023.

"שוק הסחר המקוון הפך למורכב ומאתגר בשנים האחרונות בעקבות הגידול המואץ בהזמנות. כל חברות הלוגיסטיקה מתמודדות עם אותם אתגרים, המצריכים היערכות שונה מבעבר", ציין גולדשטיין, "הגידול בכמויות המשלוחים מצריך כיום פתרונות הטסה, מעקב ובקרה הדוקים יותר אחרי משלוחים, קיצור זמני המסירה, ניצול מקסימלי של משאבי ההובלה, יצירת שרשרת ירוקה באמצעות חיסכון באנרגיה ומיחזור אריזות, ובראש ובראשונה מענה על דרישת הלקוחות לשירות ברמה גבוהה ביותר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker