בכירי הכבאים מסתבכים: קובלנה משמעתית נגד מפקד מחוז ירושלים ויו"ר ועד העובדים

הקובלנה נגד אבי אנקורי, יו"ר ועד הכבאים, הוגשה בעקבות חקירה בחשד לביצוע התרמה אסורה המנוגדת להוראות התקשי"ר ■ הנציבות תגיש קובלנה דומה נגד טפסר משה סויסה, מפקד מחוז ירושלים, בחשד לקבלת כספים שנתרמו בהתרמה אסורה

טלי חרותי-סובר
אבי אנקורי
אבי אנקוריצילום: עופר וקנין
טלי חרותי-סובר

אבי אנקורי, יו"ר ועד הכבאים, מסתבך שוב: בקרוב תוגש נגדו קובלנה משמעתית מטעם נציבות שירות המדינה. זאת במקביל לחקירה שנערכת באגף החשב הכללי באוצר, בשל שעות נוספות באלפי שקלים שקיבל במשכורת מארס שבו כמעט לא עבד.

מכתב רשמי שהגיע מנציבות שירות המדינה (נש"מ) למשאבי האנוש של נציבות הכבאות מעלה כי נגד אנקורי התנהלה חקירה בחשד לביצוע התרמה אסורה המנוגדת להוראות התקשי"ר, ונמצאו לפעולות תימוכין. הקובלנה מוגשת בגין "פגיעה במשמעת שירות המדינה, הפרת הוראות חוק ונוהל והתנהגות שאינה הולמת עובד מדינה, שעלולה לפגוע בשמו הטוב ובתדמיתו של השירות הציבורי".

במקביל תגיש הנציבות קובלנה דומה נגד טפסר משה סויסה, מפקד מחוז ירושלים, בחשד לקבלת כספים שנתרמו בהתרמה אסורה המנוגדת להוראות התקשי"ר. מדובר בחקירה שהחלה ביוני 2018, בהמשך לעדויות שהגיעו לנש"מ, ולפיה קיבל סויסה תרומות מפקודיו במטרה לשלם לעורך דינו, כחלק מבמאבקו נש"מ שנה קודם לכן. סויסה ספג נזיפה חמורה, הפקעת משכורת והורדה בדרגה למשך תשעה חודשים לאחר שנמצא אשם ב"כישלון ערכי חרוץ", בזמן שביקש להיבחר לנציב הכבאות.

הוא היה מועמדו של השר גלעד ארדן, מועמדות שירדה מן הפרק בשל החלטת נש"מ כי סויסה "נמנע מלמסור פרטים נכונים ומלאים על עברו המשמעתי בשתי הזדמנויות: עת הגיש מועמדותו למשרת מפקד מחוז דרום ברשות ועת הגיש מועמדות למשרת נציב הכבאות". סויסה נמנע מדיווח נכון כי בעברו הורשע בעבירות משמעת. על אף הביקורת הקשה שמתחה עליו נש"מ, היא החליטה שלא להרחיקו משירות המדינה.

בזמן המאבק על שמו מול נש"מ, נערכה התרמה בקרב כבאים, במטרה לאסוף סכום שיכסה את עלות עורך הדין. כאמור, על פי חקירת נש"מ היה זה אנקורי שקידם את התרומות האסורות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker