ברוש מסמן יורשת: איילת נחמיאס ורבין תתמודד על נשיאות התאחדות התעשיינים

ברוש צפוי לפרוש מתפקידו בעוד כשנה וחצי בתום שתי תקופות כהונה רצופות ■ הוא הציע לחברת הכנסת לכהן כיו"ר ועדת רגולציה בהתאחדות

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איילת נחמיאס־ורבין
איילת נחמיאס־ורביןצילום: אוליבייה פיטוסי

חברת הכנסת איילת נחמיאס ורבין, שתפרוש מהחיים הפוליטים לאחר הבחירות בספטמבר, מתכננת להתמודד על תפקיד נשיאות התאחדות התעשיינים. לנחמיאס ורבין יתרון על מועמדים ותיקים ששמם הוזכר כמתמודדים אפשריים - היא נתמכת על ידי נשיא ההתאחדות, שרגא ברוש, שהציע לה בשלב ראשון לכהן כיו''ר ועדת רגולציה בהתאחדות. ורבין אמרה כי ברוש יזם את המהלך עם תעשיינים נוספים והיא נענתה להצעה.

מקורות מקורבים לכנסת אמרו כי ח"כ שפורש לא יכול לעסוק שנה מאז פרישתו בפעילות לובינג. לא ברור כיצד תיישב נחמיאס ורבין את המגבלה עם תפקידה, שהוא במהותו לובינג לטובת התעשיינים.

לברוש שליטה הדוקה למדי במוסדות התאחדות התעשיינים שמאפשרת לו להשפיע על עמדות חבריה. סביר להניח שאם עדיין יחפוץ בעוד כשנה וחצי בתום כהונתו, שנחמיאס ורבין תחליף אותו, הוא יצליח לממש את מינויה. תקנון ההתאחדות אינו מאפשר כהונה של יותר משתי קדנציות רצופות וברוש נמצא באמצע הכהונה השניה הרצופה שלו. בעבר כיהן ברוש שתי כהונות רצופות, פרש וחזר להתמודד לאחר הפוגה של כמה שנים.

נחמיאס ורבין מיצבה עצמה כחברת כנסת התומכת בתעשייה. למשפחתה מפעל ותיק ביבנה, תבליט פלסטיק העוסק ביצור מוצרי פלסטיק. טרם כניסתה לכנסת שימשה יו''ר המפעל. על פי תקנון ההתאחדות, נשיא יכול להיות מי שבבעלותו מפעל או מי שמנהל מפעל. ורבין אמרה שהיא מקיימת את התנאי הראשון.

מועמד מוביל אחר שמוזכר כמי שמעוניין בתפקיד הוא התעשיין הותיק שמואל דונרשטיין, בעלי רב בריח.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker