לידיעת היוצאים לחו"ל: ייתכנו שיבושים בנתב"ג ביום ראשון

ועד העובדים של מעברי הגבול ברשות האוכלוסין יערוך ביום ראשון אסיפות הסברה בנתב"ג ובגשר אלנבי ■ יו"ר הוועד: "800 משפחות מתחילות את החודש עם שכר חלקי בלבד, בגלל רשלנות בעדכון מערכות השכר הממוחשבות" ■ רשות האוכלוסין: "מרבית הטענות חוטאות לאמת"

טלי חרותי-סובר
נתב"ג
נתב"גצילום: עופר וקנין

ועד העובדים במעברי הגבול ברשות האוכלוסין וההגירה, השייכת למשרד הפנים, הודיע כי ביום ראשון הקרוב יתקיימו אסיפות הסברה לעובדים בנתב"ג ובמעבר אלנבי בשעה 10:00 ולמשך כמה שעות. כתוצאה מכך, ייתכנו עיכובים בכל הקשור לכניסה ויציאה מישראל. באסיפות אמורים להשתתף גם נציגי ההסתדרות.

לטענת ועד העובדים, האסיפות ייערכו בעקבות "הסחבת שנוקטת ההנהלה בכל הקשור לעדכון ושדרוג מערכות השכר הממוחשבות. כתוצאה מכך, העובדים אינם מקבלים בתחילת החודש את מלוא שכרם – אלא מקדמות חלקיות בלבד". לטענתם, מדובר במחדל שנמשך כבר כמה שנים.

לדברי יו"ר הועד הארצי של עובדי מעברי הגבול, שני שבתוב, "יש עובדים שמפרנסים משפחות וצריכים להסתדר עם 3,000 שקל שמשולמים להם בתחילת החודש. זו ממש הלנת שכר ונראה שלהנהלה ממש לא בוער לתקן את המצב הזה. הם מנצלים את הנאמנות שלנו. עובדי מעברי הגבול עושים עבודה אדירה כי אנחנו מודעים לחשיבות הרבה שיש לתפקוד התקין בשערי הכניסה והיציאה מהארץ. לכן גילינו סבלנות רבה במשך חודשים ארוכים. נראה לנו שבהנהלה פשוט מנצלים את זה".

מקורות במשרד האוצר טוענים כי טענות הוועד אינן נכונות. לפני כמה חודשים החלו עובדי מעברי הגבול לקבל את שכרם דרך מערכת מרכבה. שכר הבסיס משולם במלואו אך התגלו קשיים בתשלום חלקי השכר המשתנה, דוגמת שעות נוספות. לטענת המקורות, גם כאשר יש עיכובים, השכר משולם בשיעור של 90% ויותר – ובתוך זמן קצר תוכל המערכת לשלם את מלוא השכר, ועובדים שנצברו אצלם פערים בשכר יקבלו את התשלום באופן רטרואקטיבי.

מקור הבקי בפרטים טוען כי מדובר במאבק לא-ענייני וחסר בסיס עובדתי. "ההסתדרות איבדה שליטה על ועד כוחני שמרגיש שהוא יכול לנצל את השאלטר שניתן לו, ולפגוע בנוסעים לחו"ל". בין היתר, ביום שישי שעבר הודיעה קבוצה מקרב עובדי המעברים על מחלה – ולא הגיעו לעבודה.

מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר: אנו מודעים לסוגיה והנושא נמצא בטיפול בתיאום עם ההסתדרות וכלל הגורמים הרלוונטיים, ובהם נציבות שירות המדינה ומשרד האוצר. ביום חמישי האחרון התקיים דיון בנושא. ראוי לציין כי מרבית הטענות שהועלו - חוטאות לאמת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום