סערה באוצר: מי נפגש עם בני גנץ?

מנכ"ל האוצר במכתב לראש אגף התקציבים שאול מרידור: "אירוע חמור שמשמעותו התערבות בוטה לכאורה של עובדי האוצר בהליך הבחירות" ■ מרידור לא הכחיש כי נפגש עם יו"ר מפלגת כחול-לבן

חגי עמית
חגי עמית
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
בני גנץ ומשה כחלון
בני גנץ ומשה כחלון

סערה במשרד האוצר בעקבות הפרסום אמש בחדשות 13 על פגישה שנערכה לכאורה בין נציגי אגף התקציבים לבין יו"ר כחול לבן והמועמד לראש הממשלה, בני גנץ. במכתב ששלח היום (ג') מנכ"ל האוצר שי באב"ד בהתאם לדרישתו של שר האוצר משה כחלון, לראש אגף התקציבים שאול מרידור, נכתב כי מדובר ב"אירוע חמור שמשמעותו התערבות בוטה לכאורה של עובדי האוצר בהליך הבחירות".

בפרסומים אמש נמסר כי בכירי האוצר הזהירו את גנץ מפני המצב הקטסטרופלי של הגירעון בתקציב. מרידור לא הכחיש כי הוא נפגש עם גנץ. באוצר נמצא במהלך היום מי שנזכר בכך שגנץ בדק בדצמבר האחרון את האפשרות שאביו של ראש אגף התקציבים, שר המשפטים לשעבר דן מרידור, יצטרף למפלגתו חוסן לישראל. 

מנכ"ל האוצר, שי באב"ד
מנכ"ל האוצר, שי באב"דצילום: מוטי מילרוד

פקידי אגף התקציבים נפגשים תדיר במהלך כהונתם עם חברי הכנסת והשרים המכהנים. בתקופת הבחירות הם משתדלים להימנע מכך. כשמדובר בפגישה עם מועמד לכנסת שאינו מכהן בה כיום - הרי שלפי באב"ד מדובר בחריגה מהוראות התקש"יר והתערבות אסורה בבחירות.

כך כתב באב"ד למרידור: "אמש פורסמה במספר אמצעי תקשורת, התבטאות של יו"ר מפלגת כחול לבן, מר בני גנץ, על כך שלאחרונה התקיימו בינו לבין נציגי אגף התקציבים במשרד האוצר פגישות בנושאים מקצועיים בהם עוסק המשרד. 'אני יושב עם אנשי האוצר, אני יושב עם אנשי תקציבים, אני יודע מה קורה, בשנה הבאה קטסטרופה, כחלון לא רוצה להחליף את עצמו. כחלון לא רוצה להיות שר האוצר שמחליף את כחלון!' צוטט גנץ בהקלטה שפורסמה.

"ככל שאירוע זה התקיים הרי שמדובר באירוע חמור ביותר שמשמעותו היא התערבות בוטה, לכאורה, של עובדי האוצר בהליך הבחירות ובניגוד להוראות התקשי"ר לכאורה. חמורה מכך היא העובדה המשתמעת כי מועמד פוליטי עושה שימוש במידע פנימי שמועבר אליו על ידי עובדי המשרד אך ורק לצורך קידום האינטרסים הפוליטיים של המועמד.

"לאחר ששוחחתי עם המשנה ליועמ"ש, מר רז נזרי, וראש אגף משמעת בנציבות שירות המדינה, מר גיא דוד, אודות פרסום זה, הריני פונה אליך לעשות בירור מעמיק בקרב עובדי האגף ולעדכן האם נערכה פגישה או שיחה בינך או בין מי מאנשיך לבין מר גנץ כפי שהאחרון התבטא וככל שנערכה פגישה או שיחה, אבקש לדעת את תוכנה.

"מכתבי זה הינו על דעת ראש אגף משמעת בנציבות שירות המדינה.

"כולי תקווה שהאירוע המתואר כלל לא התקיים וההפרדה בין העבודה המקצועית והמסורה הנעשית יום יום על ידי עובדי משרד האוצר לבין מערכת הבחירות בה אנו מצויים, נשמרה כנדרש".

באב"ד מסר: "בכוונתי למצות את הבירור, אני מאמין ומקווה כי פקידי המשרד לא לקחו חלק כאמור בפרסום ולא התערבו במערכת הבחירות הנוכחית. חשוב לשמור על כך שפקידי האוצר לא יהוו כלי עבור מתמודד כזה או אחר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker