שירותי הכבאות יעבדו מחר במתכונת שבת - בגלל ניכוי שכר חריג מיו"ר הוועד

הסתדרות המעו"ף הודיעה כי כבאים מכל הארץ יגיעו מחר לדיון משפטי ולא יבצעו משימות ■ הסיבה: דרישת האוצר להשבת חריגות שכר מ-11 כבאים

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ארנון בר דוד
ארנון בר-דוד, יו"ר הסתדרות המעו"ףצילום: חורחה נובומינסקי

בהוראות הסתדרות המעו"ף, יעברו מחר (ג') שירותי הכבאות לעבודה במתכונת שבת, וכבאים לא יבצעו משימות. הסיבה לכך היא דיון משפטי שאמור להתקיים מחר בנושא ניכוי השכר שדורש משרד האוצר מיו"ר ועד הכבאים, אבי אנקורי, ועשרה כבאים נוספים.

את ההודעה בנושא שלח היועץ המשפטי של המעו"ף לסגן הממונה על השכר. בהודעה נכתב: "היום השארתי הודעה במשרדך על מנת לייתר את הדיון מחר בבית המשפט, מאחר שאתמול התקיימה פגישה חיובית ובה סוכם על מתווה הידברות. במקום להשיב לנו, הבנתי כי נציגי נציבות הכבאות ננזפו על עצם העלאת הרעיון.

"לאור העובדה שאתם מבקשים להותיר אי שקט במערך הכבאות, מחר ב-12:00 יעברו שירותי הכבאות לעבודה במכונת שבת, וכבאים מכל רחבי הארץ יגיעו לדיון המשפטי, ולא יוכלו לבצע משימות. ככל שתמהרו ותפחיתו משכרם של הכבאים, יחלו צעדים ארגוניים רחבי היקף".

ממשרד האוצר נמסר: "באחרונה התגלו כמה תשלומים ששלומו שלא כדין לכמה כבאים, ובהם יו"ר וועד ארגון הכבאים, אבי אנקורי. בהתאם למדיניות המשרד האוצר, הודענו לעובדים על ביטול תוספת השכר ששולמה בניגוד לחוק ועל דרישת השבה לתשלומים ששולמו ביתר. צר לנו כי ההסתדרות הכללית בוחרת לנקוט צעדים כוחניים על מנת להגן על עובדים המקורבים לה ועל חשבון ביטחונם של אזרחי מדינת ישראל חלף בחינת הנושא בבתי הדין כמקובל".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker