אסף אילת: בזמן נאום נתניהו קיבלתי 100 וואטסאפים ב-80 שניות

אילת, יו"ר רשות החשמל, הגיב היום לראשונה על נאום ראש הממשלה - שבו סיפר כי דרש מרשויות החוק לזמן אותו לחקירה כדי שיעיד כי נתניהו לא לחץ עליו

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אסף אילת
אורה קורן

יו"ר רשות החשמל, ד"ר אסף אילת התייחס היום לאיזכורו בנאום ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמש. נתניהו סיפר כי דרש מרשויות החוק לזמן את אילת לחקירה כדי שיעיד כי הוא לא לחץ עליו לאשר את המיזוג בין בזק ליס.

"אני אסף אילת, לשעבר הכלכלן הראשי ברשות ההגבלים - משם עיקר הפרסום שלי", אמר אילת. "אתמול בערב הייתי במשחק כדורסל עם הבן שלי. ב-20:10 קיבלתי 100 וואטסאפים ב-80 שניות", הוסיף אילת, שדיבר בכנס האנרגיה של מכון האנרגיה והסביבה היום (ג') .

>> "שוחד בלי כסף זה כמו..." - שוחד, פשוט בלי כסף | קמפיין הפייק של נתניהו

אתמול בנאום "ההודעה הדרמטית" אמר ראש הממשלה בין היתר: "איך אפשר להגיע לאמת כשלא נותנים לי להתעמת עמם (עדי המדינה) ומצד שני, לא מזמנים עדים שמפריכים את המידע. למשל שמעתי שלא הזמינו את הממונה על ההגבלים העסקיים, ד"ר אסף אילת (אילת לא כיהן כממונה על ההגבלים). למה לא הזמינו אותו? כי ברשות אולי אמרו לתקשורת שההחלטה על מיזוג בזק יס התקבלה בלי התערבות שלי. אם זה נכון שד"ר אסף אילת לא זומן, אני דורש שהוא יזומן מיד וישמעו ממנו, שלא התערבתי במיזוג של בזק יס כמו שלא התערבתי... נהגתי כל הדרך במקצועיות מוחלטת".

מקורבים לרשות ההגבלים אמרו כי קיבל את ההחלטה על המיזוג בין בזק ל-yes כשנה לפני שנתניהו מינה עצמו לשר התקשורת. מכיוון שהחקירה עוסקת בתקופת כהונתו כשר התקשורת, אין להחלטתו של אילת קשר לחקירה, ולכן ככל הנראה לא זומן להעיד.

אילת אישר את המיזוג כממלא מקום של הממונה על ההגבלים, דיויד גילה, שהיה מנוע מלעסוק באותה התקופה בענייני בזק, במסגרת הסדר ניגוד העניינים שנחתם אתו עם כניסתו לתפקיד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker