משרד רה"מ אישר: עוד 6 מיליון שקל לאבטחת אהוד ברק, אהוד אולמרט ואבנר נתניהו

אגף הביטחון במשרד ראש הממשלה קיבל בקיץ החולף את האחריות על אבטחתם של ברק ואולמרט, שלא היתה מוטלת עליו בעבר ■ אבנר נתניהו נמצא בטיול באוסטרליה, "דבר אשר גורר עלויות אבטחה גבוהות שלא היו מתוכננות"

אבי וקסמן
אבי וקסמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אהוד ברק. טוען כי מעולם לא פעל בעסקיו בתחומים של נשק, צבא או מערכות ביטחון
אהוד ברקצילום: עופר וקנין

ועדת המכרזים במשרד ראש הממשלה החליטה להרחיב ב-6 מיליון שקל את ההתקשרות בין המשרד לחברת מודיעין אזרחי, המספקת שירותי אבטחה לראשי ממשלה לשעבר ולמשפחתו של ראש הממשלה.

התוספת נועדה בעיקר למימון אבטחתם של ראשי הממשלה לשעבר אהוד ברק ואהוד אולמרט. בפרוטוקול של הדיון שנערך בוועדת המכרזים ב-13 בנובמבר מוסבר כי אגף הביטחון במשרד ראש הממשלה קיבל בקיץ החולף את האחריות על אבטחתם של השניים, שלא היתה מוטלת עליו בעבר, בעקבות החלטה שקיבלה ועדת השרים לענייני שב"כ. "אבטחתו של ברק תתחיל רק ב-2019, אבל ההיערכות מתחילה כבר עכשיו", נכתב בפרוטוקול.

הוסבר כי הגידול בעלויות נובע גם מהטיול הארוך שעורך אבנר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, באוסטרליה. לפי הפרוטוקול, "בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו (הטעות במקור; א"ו), טס למספר חודשים לחו"ל, דבר אשר גורר עלויות אבטחה גבוהות שלא היו מתוכננות".

לצד התוספת בסך 6 מיליון שקל לצרכים אלה, אושרה הארכה של ההתקשרות עם מודיעין אזרחי, תוך ניצול אופציה בסך 12 מיליון שקל. ההארכה הוסברה בדחיית המועד האחרון להגשת הצעות במכרז החדש לשירותי אבטחה. "במסגרת הליכי המכרז, נתקבלו במשרד למעלה מ-180 שאלות הבהרה", נכתב.

עוד צויין בפרוטוקול ועדת המכרזים כי "בחודשים האחרונים התחלפו כל בעלי התפקידים שהתעסקו בכתיבת המכרז במשך השנתיים וחצי האחרונות, החל ביחידה המקצועית, דרך החשבות וכלה בלשכה המשפטית. כולם היו צריכים ללמוד את המכרז לעומקו מחדש ולהשיב על השאלות תוך הבנת המכרז לפרטיו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום