משה חוגג: "לא כל מוסלמי רוצה לרצוח יהודי. בית"ר תהיה מגוונת, כמו נבחרת ישראל"

חוגג דיבר בוועידה הכלכלית של החברה הערבית: "צריך להראות לקהל דברים שלא ראה קודם. ספורט מחבר - לא דת, לא צבע. כולם רוצים שהכדור ייכנס" ■ איש העסקים ויו"ר בני סכנין מוחמד אבו יונס על הגיוון בנבחרת ישראל: "בא מאמן זר, הבחירה שלו הייתה מקצועית - ועובדה, התוצאות הגיעו"

עירד עצמון שמאייר
עירד עצמון שמאייר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה חוגג
משה חוגגצילום: עופר וקנין

"התושבים הערבים לא הרגישו שייכים לנבחרת ישראל לפני כן", כך סיפר מוחמד אבו יונס, איש עסקים ויו"ר בני סכנין במסגרת הוועידה הכלכלית של החברה הערבית. אבו יונס התייחס להרכבה המגוון של נבחרת ישראל בכדורגל, ואמר: "בא מאמן זר, לא הכיר את המצב שהיה קודם. הבחירה שלו הייתה הרקע המקצועי גרידא - עובדה, התוצאות הגיעו. ראינו שיש שיפור במשחק של הנבחרת. היו לפחות שניים-שלושה משחקים בהם ניצחה הנבחרת, וזה כי המאמן פועל משיקולים מקצועיים בלבד".

משה חוגג, בעלי קבוצת בית"ר ירושלים ויו"ר סינגולריטיס, ישב לצד אבו יונס בפאנל, ואמר, "אחת המטרות שבגללן רכשתי את בית"ר ירושלים היא החברתית. חלק מקהל הקבוצה מזוהה עם גזענות, שמקורה בבורות. דווקא כיהודי שלומד היסטוריה, ומבין שמדינת ישראל נוסדה בגלל השואה, שרצחו אנשים בגלל הדת שלהם, זה בלתי נתפש בעיניי שנשכח את ההיסטוריה. זה יכול להגיע למקומות רעים מאוד וצריך לעצור את זה. כשחבשתי כיפה בגרמניה, חוויתי גזענות על בשרי. צריך להראות לקהל דברים שלא ראה לפני כן, ולגלות שלא כל מוסלמי רוצה לרצוח כל יהודי. ספורט הוא אלמנט מחבר מאוד. לא דת, לא צבע. כולם ביחד רוצים שהכדור ייכנס. אני בהחלט רואה מצב כזה, שבו בית"ר תהיה מגוונת יותר, כמו נבחרת ישראל".

"הקבוצה שלנו היא קוקטייל של יהודים, ערבים, אפריקאים, אירופים", סיפר אבו יונס. "גם שחקנים יהודים שעוזבים, אנחנו נשארים איתם ביחסים טובים. המודל בסכנין, זה מודל שאנחנו גאים בו", אמר. "אני חושב שכל יושב ראש קבוצה, יש לו אחריות גדולה לכל אמירה. ברגע שהוא מכוון לדרך מסוימת, הוא יכול לגלות מנהיגות ולהביא את הקהל אחוריו".

"היום, צריך לעשות דברים בשלבים", אמר חוגג. בתשובה לשאלה האם היה רוכש את שחקן הכדורגל הערבי-ישראלי בירם כיאל לקבוצה, השיב חוגג: "מהר, בשתי ידיים ועם עזרה. עם זאת, בשלב הזה, אני לא חושב שבירם כיאל רוצה. בכל מקרה, אני חושב שרוב הקהל צריך להסכים שדת לא צריכה להוות פקטור. היה מקרה שהיו שני שחקנים צ'צ'נים מוסלמים בבית"ר ירושלים. זה היה אסון כי אנשים הם לא טיפשים. הם הבינו מאיפה הגיעו הדברים. אני חושב שהמהלך של גאידמק היה גזעני. הוא לא נבחר לעיריית ירושלים, אז כעונש הביא שחקנים מוסלמים לקבוצה. הוא הביא שני שחקנים לא טובים. רק כי הם מוסלמים. אסור להיות גזענים לאף כיוון".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker