עירד עצמון שמאייר
עירד עצמון שמאייר

"לפני שאתחיל לדבר על הכלכלה, צריך לדבר על השלום", אמר היום (רביעי) עלי סלאם, ראש העיר נצרת, בפתח דבריו בוועידה הכלכלית של החברה הערבית. "כל חבר כנסת שיש לו השפעה, צריך לדבר על שלום. ללא שלום, אין כלכלה. צריך להאמין בזה ולדבר על זה. אני מאמין בדו-קיום ומקווה שיהיה שלום.

"אנחנו היום עובדים ומביאים תיירים מכל העולם לנצרת. כבר שנים שבתי המלון בעיר מלאים אפס מקום. יש לנו ארבעה בתי מלון עם 700 חדרים. וצריך עוד חדרים, מפני שהביקוש גדול. לפני עשר שנים, נצרת היתה רק מעבר. היום נשארים בעיר ונהנים בה. אנחנו מוציאים מכרזים לבנות עוד בתי מלון.

"חינוך זה הנשק של המגזר הערבי. אנחנו משקיעים בזה. יש לנו כמה בתי ספר וכפר חינוך על שם תאופיק זייד. אנחנו הולכים לבנות כפר חינוך נוסף. אני מקווה שנתחיל ב-2019 בבניית אוניברסיטה ראשונה במגזר הערבי, שבה ילמדו ערבים ויהודים יחד.

יש לנו בנצרת פארק תעשיית היי-טק, ויש שם מכל חברות העולם. כמו כן, אני מוציא מכרז לבנות 40 אלף מטר לתעסוקה ערבית בתחום. אני איש עסקים, אז עד עכשיו, מה שאני אומר, אני עושה. תודה לבנקים על שיתוף הפעולה עם המגזר ערבי. אבל זה לא מספיק. יש לנו אנשי עסקים מוצלחים מאוד. אנחנו צריכים שתתנו כמו שאתם נותנים למגזר היהודי. אם מגיע לעפולה ובית שאן, אז מגיע לנצרת גם כן. אני רוצה יחס שווה. אם יהיה יחס שווה, נוכל להצליח".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום