החשב שלא אישר את שיפוץ הבית בקיסריה עוזב אחרי שנתיים בלבד

אלי ביתן, חשב משרד ראש הממשלה, עבר מתפקידו לאחר שסירב לאשר הקצאה של חצי מיליון שקל לשיפוץ בית נתניהו בקיסריה. כעת ימונה לתפקיד סגן החשב הכללי למידע ניהולי

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
בית משפחת נתניהו בקיסריה
בית משפחת נתניהו בקיסריהצילום: אלון רון

"איש ישר וצנוע". כך הגדירו השבוע את אלי ביתן מכרים ממשרד האוצר. ביתן, חשב משרד ראש הממשלה, זכה לקידום כשמונה לתפקיד סגן החשב הכללי לנושאי מידע ניהולי.  

במשרד האוצר ובמשרד ראש הממשלה הסבירו כי ביתן עזב את תפקידו כחשב משרד ראש הממשלה במסגרת הסבב הרגיל במשרד. עם זאת, מי שמכיר את התפקיד העיד כי עזיבתו של ביתן לאחר פחות משנתיים, הינה מהלך חריג.

קודמיו של ביתן כיהנו ארבע שנים או יותר בתפקיד. בהסכמי החשבים במשרד מוגדרת עבורם כהונה של ארבע שנים, שניתן להאריכה באישור חריג. במשרד מורכב כמו משרד ראש הממשלה הדורש חשב מנוסה, הכהונה נמשכת אפילו זמן רב יותר.

הכהונה הקצרה של ביתן נזקפה על ידי אנשי מקצוע לחיים הקשים שעשה לראש הממשלה בנימין נתניהו ולבני ביתו בכל הנוגע לבקשותיהם לאישור הוצאות כספיות. האחרונה שבהם היתה בקשה לאישור הוצאה של קרוב לחצי מליון שקל לטובת שיפוץ בית משפחת נתניהו בקיסריה - שביתן סירב לה.

המעבר של ביתן בולט גם לאור התפקיד שיאייש מעתה, תפקיד שנותר מיותם כבר תקופה ארוכה.

החטיבה למידע ניהולי היא גוף במשרד האוצר האחראי לייצר עבור שר האוצר ניתוח של ביצוע תקציב המדינה.

בתחילת 2017 יצא לגמלאות סגן החשב הכללי לנושאי מידע ניהולי, אבישר כהן. במשרד האוצר לא הציבו במקומו מחליף, ובמשך כמעט שנתיים נותר התפקיד לא מאויש. כהן המשיך למלא אותו כנותן שירותים חיצוני, ובהמשך החליטה החשבת הכללית הקודמת מיכל עבאדי בויאנג'ו לאחד את חטיבת המידע הניהולי עם חטיבת מימון ואשראי . החשב הכללי הנוכחי רוני חזקיהו, החליט להפריד את החטיבה שוב – ועתה יעמיד בראשה את ביתן. במשרד ראש הממשלה לא התנגדו לכך.

מי שיקבל עליו את התפקיד המורכב של חשב משרד ראש הממשלה הוא איציק דוידיאן ששימש עד עתה כחשב ברשות האכיפה והגבייה. הוא זה שיהיה אחראי על תשלומי שכר, על ההוצאות השוטפות של המשרד וגם יישב בוועדות המכרזים. דוידיאן יזדקק לעמוד שדרה חזק כשיידרש להתמודד עם בקשותיו של ראש הממשלה לאישור הוצאות מיוחדות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker