איגוד הטייסים הישראלי מקבל יושב ראש חדש. קברניט מידן בר, מחברת אל על, נבחר בסוף השבוע ליושב הראש החדש של האיגוד, והוא יחליף את יושב הראש היוצא, קברניט יוסי שוב.

בר בן ה-45 עובד באל על כ-12 שנה ובהכשרותיו הנוספות הוא עורך דין ומורה. ״אני רואה את ישראל כגוף מתקדם וצומח בתחום הטיסה והתעופה, ואת הטייסים הישראלים בראש, כאוכלוסיה מנוסה מקצועית, מהמובילות והמוערכות בעולם״ אמר בר עם היבחרו.

איגוד הטייסים הישראלי מאגד את טייסי אל על, ארקיע, ישראיר, כימניר, קאל והתעשייה האווירית. זהו איגוד עובדים מקצועי, החבר במעמד עצמאי בארגון ההסתדרות החדשה, באגף לאיגוד מקצועי. במסגרת תפקידו, מטפל האיגוד בקידום המקצועיות, הבטיחות ותנאי העבודה. בנוסף, תפקידו גם להשמיע את דעת טייסי האיגוד בכל ההיבטים המקצועיים של התעופה המסחרית, ולייצג אותם מול רשויות המדינה.

איגוד הטייסים הישראלי חבר גם בפדרציה הבינלאומית של איגודי הטייסים, ופועל במישור הבינלאומי בנושאים רבים הקשורים לתעופה מסחרית.

יושב ראש האיגוד היוצא, יוסי שוב, ויושב ראש האיגוד הנכנס, מידן בר
יושב ראש האיגוד היוצא, יוסי שוב, ויושב ראש האיגוד הנכנס, מידן ברצילום: אילן פייר

בין הדברים עמם יאלצו להתמודד בקרוב הטייסים הישראלים בחברות השונות, נמצאות תקנות הFTL- - הצפויות להיכנס לתוקף בנובמבר הקרוב. התקנות החדשות נועדו להבטיח את בטיחות הטיסה, והן מגדירות מחדש את כללי המנוחה. כך למשל, הן מחייבות את הטייסים ב-36 שעות מנוחה רצופות לאחר שבעה ימי עבודה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker