קופת המדינה תחכה: תשלומי מע"מ במיליארדי שקלים יידחו לאוקטובר בגלל החגים

הרשות נעתרה לבקשות של עסקים לדחות את התשלום בגלל מיעוט ימי העבודה בספטמבר ■ הדחייה החדשה היא השלישית עד כה - ודרשה תיאום עם משרד האוצר, מפני שתגרום לזינוק זמני בגירעון

אבי וקסמן
אבי וקסמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רשות המסים
רשות המסיםצילום: ליאור מזרחי

רשות המסים דחתה ל-4 באוקטובר את מועדי הדיווח התקופתי בעניין מס ערך מוסף (מע"מ) שהיו אמורים לחול בספטמבר - בגלל חגי תשרי. ההחלטה צפויה להביא להסטה של כמה מיליארדי שקלים בגביית המסים מספטמבר לאוקטובר - ולפיכך להגדלה זמנית של הגירעון בתקציב המדינה בספטמבר.

הדחייה נעשתה בעקבות פניות של עסקים ומייצגים, שהתלוננו על מיעוט ימי העבודה בספטמבר. לפי הודעה שפירסמה רשות המסים, הדחייה סוכמה בין מנהל הרשות ערן יעקב, ושר האוצר משה כחלון, ותואמה עם אגפי התקציבים, החשב הכללי והכלכלן הראשי במשרד האוצר - בגלל השפעתה הפיסקלית. ביולי האחרון נגבו בישראל מסים בכ-28 מיליארד שקל, שמהם כ-8.5 מיליארד שקל במע"מ מקומי (ללא יבוא) ברוטו (לפני החזרים).

זוהי הדחייה השנייה של הדיווח התקופתי למע"מ, לאחר שב-9 באוגוסט הודיעה רשות המסים על דחיית המועד הרגיל, 15 בספטמבר, ל-17 בספטמבר, וב-17 באוגוסט נעתרה הרשות לבקשות להעניק דחייה נוספת, ל-20 בספטמבר. בהודעה שפירסמה היום (א') על הדחייה החדשה, הדגישה רשות המסים כי המועד האחרון לתשלום מקדמות וניכויים למס הכנסה נותר ללא דחייה נוספת - ויחול ב-20 בספטמבר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker