אלוביץ' בחקירה: "לא יכולתי להתעלם מהבקשות של שרה, לא רציתי לעצבן את ראש הממשלה"

בחדשות עשר פורסמו הערב תמלילי חקירתו של שאול אלוביץ' שהודה בהטיית הסיקור באתר וואלה לטובת בני משפחת נתניהו ■ במקביל, ראש הממשלה נחקר היום במעונו במסגרת תיק 4000

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שאול אלוביץ' ובנימין נתניהו
TheMarker

"התקשרתי לאילן ישועה כדי שישנה כתבות, לא יכולתי להתעלם מהבקשות של שרה ושל שאר בני משפחת נתניהו", כך נשמע שאול אלוביץ' בתמלילי חקירתו במסגרת תיק 4000 שהתקיימה היום (ג'), ושחלק מתמלוליה פורסמו הערב בחדשות עשר.

אלוביץ' הודה כי פעל להטות את הסיקור לטובת ראש הממשלה בנימין נתניהו באתר וואלה, אך הכחיש כי קיבל תמורה עבור זאת. "לא רציתי לעצבן את ראש הממשלה, הוא היה הרגולטור שלי, מה ציפיתם, שאתעלם מהבקשות האלה? אבל מעולם לא ציפיתי לתמורה כלשהי. לא דיברתי עם נתניהו על הטבות רגולטוריות ולא היתה שום עסקת שוחד".

תמלילי חקירתו של שאול אלוביץ' בחדשות עשרצילום: חדשות עשר

אלוביץ', בעל השליטה בבזק ובאתר וואלה, נחקר היום עם רעייתו איריס במשרדי יחידת להב 433. במקביל אליו נחקר גם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, במשך כארבע שעות במעונו בפעם העשירית מאז תחילת השנה שעברה. החקירה עסקה בתיק 4000, וחוקרי המשטרה והרשות לניירות ערך הטיחו בנתניהו עדויות וחומרים שסיפקו עדי המדינה ניר חפץ ושלמה פילבר. כמו כן, מקורביו של ראש הממשלה, עורכי הדין דוד שמרון ויצחק מולכו, מסרו היום עדות פתוחה בפרשה.

פרקליטו של אלוביץ', עו"ד ז'אק חן, מסר בתגובה לתמלילים שפורסמו בחדשות עשר: "שוב ושוב אנחנו נוכחים לדעת שזכויותיהם של נחקרים הפכו למרמס. שוב מדובר בהדלפה אסורה ומעוותת שאיננו יכולים להתייחס אליה לגופו של עניין מכיוון שהנושא נמצא בחקירה משטרתית. כמובן שמר אלוביץ' מכחיש את החשדות נגדו ולא חשב לתת שוחד לראש הממשלה".

מטעם נתניהו נמסר בתגובה לחקירתו היום: "בפני ראש הממשלה לא הוצג היום שום דבר חדש. ראש הממשלה נתניהו מעולם לא עשה עסקה עם אלוביץ' תמורת סיקור אוהד. להיפך, לאורך שנים ראש הממשלה נתניהו סוקר בעקביות באופן עוין באתר וואלה. סיקור שלילי זה הגיע לשיאו בשיטפון של כתבות ארסיות דווקא ערב הבחירות ב-2015, בניסיון לשכנע את הציבור להצביע נגדו. זה בדיוק פרק הזמן שבו מעלילים עליו שעשה כביכול את עסקת בזק-יס".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker