כחלון לנתניהו: "אתה תיאורטיקן ופילוסוף. כל הזמן רק מדבר - ונותן לנו לעשות"

ראש הממשלה ניסה לרתום את שר האוצר לחקיקת חוק המגביל את זכות השביתה, והפציר בו לתמוך בחוק ■ הדיון בין השניים התלהט, ובמהלכו כחלון הגיב: "אתה לא מסוגל אפילו להעביר את החוק הזה במפלגה שלך"

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון
חגי עמית
חגי עמית

בתחילת יוני, כאשר הצביעה הממשלה בעד הרפורמה בחברת החשמל, הדגיש ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בישיבת הממשלה כי יש צורך להגביל את יכולת העובדים לשבש רפורמות ממשלתיות, והעלה עם שרת המשפטים, איילת שקד, את האפשרות לחקיקה נפרדת בנושא. 

חודש חלף מאז, והחקיקה בנושא בוררות חובה - שלפיה זכות השביתה של שירותים חיוניים תהיה מותנית במעבר סכסוך העבודה למוסד הבוררות - לא קודמה עדיין.

עם זאת, נושא זה ממשיך להטריד את מנוחת ראש הממשלה, ובהתאם הוא התייחס אליו גם בישיבת הממשלה הבוקר (א'). שר החינוך, נפתלי בנט, ושקד לא נכחו בישיבה - ונתניהו פנה לשר האוצר, משה כחלון, בניסיון לדחוף אותו להסכים לנושא. כתוצאה מכך, התלהט דין ודברים בין השניים.

"לך אתי על זה", קרא נתניהו לכחלון, בהפצרה שיתמוך בנושא. האחרון השיב במתקפה שירדה לפסים אישיים, כשהוא אומר "אני מבחינתי אלך אתך, אבל אתה לא מסוגל אפילו להעביר את החוק הזה במפלגה שלך. אתה תיאורטיקן ופילוסוף. אתה כל הזמן רק מדבר - ונותן לנו לעשות".

ההתנגדות לבוררות חובה לפני השבתה מגיעה מארגוני העובדים ובראשם ההסתדרות - שלוחצת שהנושא לא יקודם. הנושא כבר עלה לדיון כמה פעמים בישיבות ממשלה בעבר, ועוד נידון כחלק מהמשא ומתן הקואליציוני לפני הקמת הממשלה הנוכחית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker