בדרך לשביתה: סכסוך עבודה ברכבת

רכבת ישראל מעוניינת לשכור עובדים במיקור חוץ כדי להתקדם מהר יותר בעבודתה בתחום התשתיות ■ העובדים הקבועים מוחים נגד העסקת עובדים מבחוץ, ומאיימים לפתוח בשביתה בעוד שבועיים

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מסילות רכבת ישראל
עבודות ברכבתצילום: דוברות רכבת ישראל

ההסתדרות החדשה הודיעה היום (חמישי) למנכ"ל רכבת ישראל, שחר איילון, על פתיחתו של סכסוך עבודה, שעלול להוביל לשביתה בעוד 14 יום בדיוק. השביתה תכלול את כל 3,400 עובדי רכבת ישראל, אף שהעילה נוגעת ל-600 מהם בלבד.

במכתב ששלח הסביר אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, כי "המעסיק יוצר עומס עבודה כבד על עובדי חטיבת התשתיות, וכפתרון מעביר את עבודות חטיבה לקבלנים חיצוניים, דבר שיש בו חתירה תחת הסכמי העבודה הקיבוציים ופגיעה בכוח הארגוני של העובדים ושל ארגונם היציג".

הסיכוי שהשביתה תפרוץ נמוך. סביר להניח שההסתדרות וההנהלה ידעו להגיע להסכמה במהלך השבועיים הקרובים. עובדי הרכבת מיוצגים על ידי הסתדרות עובדי המדינה, המייצגת 88 אלף איש. מתחקיר שפירסם היום TheMarker עולה כי הסתדרות עובדי המדינה סובלת מליקויים קשים בתחום המנהל התקין. בין היתר, עולה מדו"ח פנימי של מבקר ההסתדרות כי היא לא מסוגלת אפילו לעקוב אחרי כל סכסוכי העבודה עליהם היא מכריזה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker