"בשביל מה צריך את החזירות הזו קיבינימט?": ההקלטות שחושפות את ההתנהלות במעון רה"מ

חברת החדשות חשפה הערב שיחות בין עד המדינה ניר חפץ והיועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה, שלומית פרגו ברנע ■ "אתה לא מבין איפה אני חיה. אם אני הולכת לראש הממשלה, יום למחרת אני לא במשרד"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרה נתניהו

"יש שם סודות נורא גדולים בנושא הכסף. את נתת לי רק דוגמה אחת בנושא המתנות, אבל ידעתי שהיו הרבה מקרים של מתנות שהגיעו ישירות לבלפור", כך תועד בהקלטה ראש מערך ההסברה הלאומי לשעבר ויועצו של נתניהו ניר חפץ בשיחה עם היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה שלומית פרגו ברנע. את תמלולי ההקלטות - שביצע חפץ עצמו  בשנת 2010 - חשף הערב (א') העיתונאי גיא פלג במהדורה המרכזית של חברת החדשות. ההקלטות חושפות פרטים חדשים על התנהלותה של אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, במעון הרשמי.

חפץ טען כי ידע על מקרים רבים של מתנות שהגיעו ישירות לבית בבלפור. בתגובה, התלוננה פרגו ברנע על אופן התנהלותו של היועץ המשפטי לממשלה דאז, יהודה ויינשטיין: "אני רוצה שהיועץ ינחה אותי איך לפעול, שיהודה יגיד 'דין קיסריה כדין בלפור'. מה זה המשחק הכפול הזה? אני צריכה להתעמת עם ראש הממשלה?".

מתוך ההקלטות של ניר חפץצילום: חדשות 2

לדברי פרגו ברנע, וינשטיין לא ממש עזר לה : "הוא אמר לי: 'מה זאת אומרת? לכי לרה"מ ותדברי איתו'. אמרתי: 'יהודה, אתה לא מבין איפה אני חיה. אם אני הולכת לראש הממשלה, יום למחרת אני לא במשרד".

עניין המתנות לא מסתיים רק בארץ - על פי ההקלטות, נתניהו ביקשה כי גם בנסיעות לחו"ל ישלחו לה מנהלי המלון מתנות. "נתן אשל שלח אותה (את מתאמת הנסיעות) בניו אורלינס למלון, להגיד למנהלי המלון שיש לשרה בדיוק יום הולדת, והיא מאוד תשמח שייתנו לה מתנה". ואולם, לא כל מתנה מתאימה - נתניהו רצתה קרמים ומוצרי קוסמטיקה, וכך נאלץ אשל לכוון את הנהלת המלון: "נתן אמר למנהלת המלון: 'אל תביאו לה פרחים, כי היא אלרגית לפרחים', וזה שטויות כי הבית בבלפור מלא בפרחים", המשיך חפץ את הסיפור. "אמר גם לא שוקולדים כי היא לא אוכלת אותם. אז אמרו 'מה כן?', אמרו שהיא מאוד אוהבת קרמים. היא קיבלה סלסלה ענקית של קרמים מהמלון".

מתוך ההקלטות של ניר חפץצילום: חברת החדשות

חפץ גם סיפר לפרגו ברנע כי נתניהו דורשת לארוז את חפציה בניילון עם פצפצים - גם אלו שאינם שבירים כלל. לדבריו, מי שביצעו את האריזות הם גיל שפר, ראש הסגל, ונתן אשל. פרגו ברנע הוסיפה על דבריו וסיפרה כי "אני במו עיניי ראיתי את נתן (אשל) ועזרא (סיידוף) עומדים בקיסריה ומנקים את המזגן".

מנקים את הכביסה המלוכלכת בחוץ

מתוך תמלולי השיחותצילום: חדשות 2

בהמשך השיחה נשמע חפץ אומר כי בני הזוג נהגו לקחת עמם בנסיעותיהם לחו"ל מזוודות מלאות בכביסה מלוכלכת - רק כדי לבצע ניקוי יבש בארץ הביקור. זה לא שבארץ אין שירותי ניקוי יבש עבור בני הזוג - "יש פה תקציב לניקוי יבש במכבסה שהוא לא ממש מוגבל", אמר חפץ. אז מה הסיבה לכך? "לפי מה ששפר אומר, היא פשוט אוהבת את הריח".

בסוף השיחה נשמעו השניים דנים בתוכניות השיפוץ לכאורה של המעון הפרטי בקיסריה. "הם אמרו שיש נזקים כתוצאה מעבודות הביטחון. אנחנו אומרים, בסדר - מה שהביטחון פגע, אנחנו נחזיר את המצב לקדמותו, אבל בואו נראה באופן סביר מה צריך להחזיר", אמרה פרגו ברנע.

מתוך תמלולי השיחותצילום: חדשות 2

לדברי חפץ, הבקשה הגיעה לסכומים של עשרות אלפי שקלים. "בשביל מה צריך את כל החזירות הזו קיבינימט?" שאל.

מטעמו של ראש הממשלה מסרו בתגובה לחברת החדשות: "עד עכשיו התעסקתם באוכל וחמגשיות וכעת עברתם לרכילות שקרית על אריזה בפצפצים וניקוי מזגנים. עוד לא שמענו גיבוב כזה של רכילות שקרית שאין לה שום קשר לאמת".

מתוך תמלולי השיחותצילום: חדשות 2

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker