הסכם חדש בין המדינה לקרן קיסריה: תמשיך להחזיק בקרקעות עד 2032

משרד האוצר: הגענו להסכם עם הקרן על תרומה של מיליארד שקל בשנים הקרובות לפרויקטים בתחום ההשכלה הגבוהה ■ הקרן תשחרר קרקע שבידיה בשכונת אור ים באור עקיבא לשיווק בתוכנית מחיר למשתכן

אבי וקסמן
אבי וקסמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קיסריה
אבי וקסמן
אבי וקסמן

קרן רוטשילד קיסריה תמשיך להחזיק בקרקעות קיסריה עד 2032 לפחות, ותתרום כמיליארד שקל בשלוש השנים הקרובות לקידום פרויקטים לאומיים בתחום ההשכלה הגבוהה - כך קובע ההסכם החדש שגיבשו הממשלה והקרן. לפי הודעה שפירסם הבוקר (ד') משרד האוצר, ההסכם ייחתם מחר בלשכת שר האוצר.

משרד האוצר והקרן הסכימו על שחרור קרקע שבידי הקרן באור עקיבא לשיווק במסגרת תוכנית מחיר למשתכן. לפי הודעת משרד האוצר, ההסכם מאפשר את "קידום שכונת אור ים בעיר אור עקיבא – שבה מתכננת רשות מקרקעי ישראל לשווק אלפי יחידות דיור במסגרת תוכנית מחיר למשתכן. הקרן, בעלת הקרקע, המבצעת את פיתוח השכונה, צופה כי יתאפשר להוציא היתרי בנייה במסגרת התוכנית בזמן קצר מאוד".

קרן קיסריה תומכת בהשכלה הגבוהה לישראל בתרומות שהיא מעבירה על בסיס הכנסותיה, בעיקר משיווק קרקעות קיסריה, ומהרווחים על ההשקעות הפיננסיות שהיא משיגה עליהם. ההסכם קובע כי הקרן תתרום בשלוש השנים הקרובות 750 מיליון שקל "למיזמים לאומיים לפי מטרות הקרן ובתיאום עם משרד האוצר". לפי הודעת משרד האוצר, "250 מיליון שקל מיועדים כבר לטובת מיזם שייבחר על ידי המדינה והקרן". עם זאת, קצב התרומה מותנה בהתקדמות גישור שייערך בין המדינה והקרן בעניין יישום ההסכם ההיסטורי בין הצדדים. הגישור יתנהל אצל שופט בדימוס של בית המשפט העליון.

כמו כן, הוסכם על הגדלת סך התרומה המינימלית שהקרן מחויבת לתרום, שהוא כיום 2 מיליון דולר בשנה. נקבע כי עד 2020 תתרום הקרן במסגרת תרומותיה השוטפות 300 מיליון שקל לפחות, נוסף על התרומה המיוחדת בסך 750 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker