"המשלחת נותרה פעורת פה": בומברדיה תגדיל רכישות בישראל ב-50%

משלחת מטעם התאגיד הקנדי - שכללה מהנדס ראשי בתחום האווירי של בומברדיה ושני אנשי רכש מחטיבות האיירוספייס - שהתה בשבוע שעבר בישראל וביקרה שורה של חברות ישראליות

חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בומברדייה גלובל 6000צילום: רויטרס
חגי עמית

התאגיד הקנדי בומברדיה נמצא במגעים לכניסה לפרויקט משותף עם התעשייה האווירית. במסגרת המיזם בומברדיה תעביר מפרטים לתעשייה האווירית שמצדה תעביר לבומברדיה הצעות מחיר לבניית חלקים משמעותיים במטוסים הבאים שבומברדיה תייצר.

המגעים עם תעשייה אווירית הם חלק ממהלך רחב יותר, שבמסגרתו בומברדיה תכפיל את סך הרכש שהיא מבצעת בתחום התעופה מתעשיות צבאיות בישראל. נכון להיום, הרכישות של בומברדיה בישראל הן בסך כ-22 מליון יורו בשנה, ומתוך זה ההשקעות של בומברדייה טרנספורטיישן - חטיבת התחבורה של התאגיד - הן כ-12 מיליון יורו בשנה והרכישות של בומברדיה אירוספייס – חטיבת התעופה של התאגיד - הן כ-10 מיליון יורו – וצפויות לגדול עתה ב-10 מליון יורו נוספים בשנה.

מלבד המגעים מול תעשייה אווירית, בומברדיה צפויה גם להרחיב את הרכש שלה מחברת בז שמפעליה ממוקמים ביישוב משגב שבגליל המייצרת מכלולי תעופה, וכן עם סאיקלון – חברה בת של אלביט היושבת בכרמיאל.

משלחת מטעם התאגיד הקנדי - שכללה מהנדס ראשי בתחום האווירי של בומברדיה ושני אנשי רכש מהחטיבות הרלוונטיות (איירוספייס) - שהתה בשבוע שעבר בישראל וביקרה שורה של חברות ישראליות.

"יש לנו יחסים מאד טובים עם תעשיות ישראליות שמייצאות לחו"ל. בעוד ישראל לא בנויה לתעשיית רכבות – יש לה מסורת של תעשייה אווירית ועשרות חברות שמייצאות מוצרים בתחום הזה. מטרת הביקור היתה לנסות להדק את הקשרים שלנו בתחום עם חברות ישראליות", אמר מנכ"ל בומברדייה ישראל יוסי דסקל.

במסגרת הביקור היינו עם המשלחת בין היתר בתעשייה אווירית, אלאופ אלביט סאיקלון, ארונאוטיקס, בז ועשות אשקלון. ראינו מצגות של 20 חברות, ומתוכן נבחר בחברות שיש לנו בהן עניין מיוחד. המשתתפים בסיור נשארו בפה פעור כשהם לא מאמינים שמדינה קטנה עם ייצור בהיקף קטן כל כך מציגה כזו רמה של מערכות  מחשוב מודרניות ומפעלים מתקדמים", אמר דסקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker