אחרי 3 שנים בלבד: מנכ"ל משרד רה"מ אלי גרונר פורש מתפקידו

גרונר יסיים את תפקידו בתום מושב הקיץ של הכנסת. ראש הממשלה נתניהו ביקש מגרונר להשלים את רפורמת רישוי העסקים במהלך המושב הנוכחי

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלי גרונר
TheMarker

אחרי שלוש שנים בלבד: מנכ"ל משרד רה"מ אלי גרונר פורש מתפקידו. ראש הממשלה נתניהו ביקש מגרונר להשלים את רפורמת רישוי העסקים במהלך המושב הנוכחי.

גרונר החל את תפקידו במשרד רה"מ במאי 2015. לפני כן הוא שימש כציר הכלכלי של ישראל בוושינגטון, וכן בתפקידים בכירים במגזר העסקי, ביניהם בחברות מקינזי ותנובה.

על פי הודעת משרד רה"מ, "במסגרת תפקידו, גרונר הוביל את עבודת המטה והמדיניות האסטרטגית המתבצעת במשרד ראש הממשלה במכלול הנושאים הכלכליים, החברתיים והאזרחיים, מטעמו של ראש הממשלה. הוא ביצע זאת תוך עבודה מול כלל משרדי הממשלה, הרשות המחוקקת, רשויות מקומיות, וגורמי המפתח במשק.

"בין הרפורמות שהוביל גרונר נמנים הורדת עודף הרגולציה ויוקר המחיה, אישור מתווה הגז, הרפורמה ברישוי עסקים, גיבוש ואישור התכניות הלאומיות לבריאות דיגיטלית ותחבורה חכמה, הקמת מערך הסייבר, רפורמה מקיפה באכיפת חוקי התכנון והבניה וחקיקת חוק הנומרטור. כמו כן, גרונר הוביל הטמעה של שיטות ניהול מתקדמות במגזר הציבורי ובראשן דיווח לציבור על ביצוע של החלטות ממשלה ותוכניות עבודה ופתיחת מאגרי המידע הממשלתיים בפני הציבור".

ראש הממשלה נתניהו אמר: "אני מודה לאלי גרונר על עבודתו המסורה בקידום נושאים בעלי חשיבות גדולה בתחומי הכלכלה והחברה. הפעולות שהוביל מטעמי, כגון הורדת עודף הרגולציה, חוק הנומרטור וגיבוש מתווה הגז ישפיעו על הציבור ועל הכלכלה הישראלית עוד שנים רבות."

גרונר אמר: "אני מודה לרה"מ נתניהו על ההזדמנות שנתן לי להוביל מהלכים משמעותיים עבור הכלכלה והחברה בישראל. השלמת הרפורמה ברישוי עסקים היא נקודה טבעית ונכונה עבורי למסור את המושכות לבא אחרי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker