סערה במשרד האוצר: בכיר עזב בפתאומיות על רקע תלונות - נפתחה חקירה

הנציבות פתחה בחקירה על רקע עזיבתו הפתאומית של המשנה למנכ"ל המשרד, רוני פרידמן. בעקבות האירועים, כינס מנכ"ל האוצר שי באב"ד את עובדי המשרד, והודיע להם כי דלתו פתוחה בפני כל עובד, וכי לא ייתן יד לפגיעה לא מוצדקת בעובדים

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
משרד האוצר בירושלים
משרד האוצר בירושליםצילום: Assaf Luxembourg

נציבות שירות המדינה פתחה בחקירה משמעתית בעקבות תלונות של עובדים לגבי אירועים הקשורים במשרד האוצר בשנים האחרונות, וחשש לפגיעה שלא כדין בהם. החקירה נפתחה על רקע עזיבתו הפתאומית של המשנה למנכ"ל המשרד, רוני פרידמן, בשבוע שעבר. פרידמן וגורמים במשרד האוצר סירבו להתייחס לאירועים בשל צנעת הפרט.

פרידמן מכהן בתפקיד המשנה למנכ"ל האוצר מאז 2005. קודם לכן שימש סמנכ"ל מינהל ומשאבי אנוש במשרד במשך ארבע שנים. הוא עזב את תפקידו מרצונו בשבוע שעבר בטענה כי הוא מעוניין להצטרף לעסקי בנו.

אלא של-TheMarker נודע כי פרידמן עזב את תפקידו כשבמקביל התנהלה בדיקה פנימית של מבקר הפנים באוצר לגבי התנהלותו האישית, ומערכות יחסים עם עובדים כפופים לו. הבדיקה הועברה כעת לנציבות שירות המדינה, לאחר שעובדים במשרד העלו טענות כי נפגעו מהתנהלות של פרידמן.

בעקבות האירועים, אתמול כינס מנכ"ל האוצר שי באב"ד את עובדי המשרד והודיע להם כי דלתו פתוחה בפני כל עובד, וכי הוא לא ייתן יד לפגיעה לא מוצדקת בעובדים.

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "הנושא כולו על שלל פרטיו והיבטיו הועבר לטיפול מלא של נציבות שירות המדינה. לאור זאת, ובשל הזהירות הנדרשת בסוגיות הנוגעות לצנעת הפרט, משרד האוצר לא יתייחס לנושא. יש לציין כי משרד האוצר פועל מול נציבות שירות המדינה באופן מלא ונחוש כדי לטפל בעניין לפי כללי המנהל התקין".

עורכי הדין המייצגים את מר רוני פרידמן, יאיר דוד ואילה הוניגמן, מסרו: "מדובר במנהל בכיר בשירות הציבורי אשר לו זכויות רבות בקידום תחומים מקצועיים במשרד האוצר ושזכה להערכה ושבחים רבים הן מצד הממונים עליו והן מצד הכפופים לו. אין בכוונת מרשנו להתייחס לנושאים הנוגעים לצנעת הפרט ולחייו האישיים. הסברים ותשובות נמסור ככל שיידרש לגורמים המוסכמים".

מנציבות שירות המדינה נמסר: "אכן מתנהלת חקירה משמעתית בעניינו של העובד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker