משרד ראש הממשלה לא עמד בדרישות השקיפות

מדו"ח המבקר עולה כי משרדי ראש הממשלה, התרבות והמשרד לענייני ירושלים לא פירסמו דו"חות שנתיים ■ 40% מיחידות הסמך של הממשלה לא פירסמו דו"חות - ושליש ממשרדי הממשלה שהתבקשו לפרסם את יומניהם של השרים לא עשו זאת

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יוסף שפירא
יוסף שפיראצילום: אוליבייה פיטוסי

מה משותף לראש הממשלה, לשרת התרבות מירי רגב ולשר הממונה על המשרד לירושלים ומורשת זאב אלקין? העובדה שהמשרדים שהם עומדים בראשם לא עמדו בדרישות השקיפות שנקבעו למשרדי הממשלה. משרד ראש הממשלה ומשרד התרבות לא פירסמו את הדו"ח השנתי שלהם ל-2016-2015. המשרד לענייני ירושלים לא פירסם את הדו"ח שלו ל-2016. כך עולה מהפרק בדו"ח מבקר המדינה המתייחס לליקויים בשקיפות במשרדי הממשלה השונים.

בנוסף לכך, 40% מיחידות הסמך של הממשלה לא פירסמו דו"חות ל-2016-2015, בהם 19 מרכזים רפואיים. עוד עולה מהדו"ח כי נכון לאוקטובר 2017, שליש ממשרדי הממשלה שהתבקשו על ידי העמותה לחופש המידע לפרסם את יומניהם של שרי הממשלה לא עשו זאת, בהם משרד הביטחון, משרד הפנים ומשרד התחבורה.

שיטה נפוצה להימנע מהוראות חוק חופש המידע, שלפיהן על משרדי הממשלה לפרסם התקשרויות עסקיות עם גורמים חיצוניים היא סיווגן כרגישות. המבקר מצא כי במקרה של משרד התחבורה, לדוגמא, 78% מההתקשרויות שהמשרד סיווג כרגישות – לא היו באמת כאלו. 48 התקשרויות שמשרד הפנים סיווג כרגישות לא היו כאלו.  

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker