מייסד עליבאבא: "אהיה שגריר בעולם של החקלאות הישראלית"

ג'ק מא חתם את ביקורו בישראל בסיור שערך עם שר החקלאות, אורי אריאל, במכון וולקני: "המתנה הגדולה ביותר שלי היא להגיע לכאן ולראות כיצד ישראל תורמת לכל העולם בנושא חקלאות. אמנה צות שיגיע לארץ וניצור שיתופי פעולה"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ג'ק מא (משמאל) ואורי אריאל
ג'ק מא (משמאל) ושר החקלאות, אורי אריאלצילום: יוסי אלוני

ביומו החמישי והאחרון של ביקורו בישראל, הגיע ג'ק מא, מייסד עליבאבא , למכון וולקני במשרד החקלאות. מא הגיע כשהוא מלווה ב-35 מנכ"לים מקבוצת עליבאבא, ונפגש עם שר החקלאות, אורי אריאל, ועם מנהל מכון וולקני, פרופ' אלי פיינרמן.

"היום אני מסיים את מסעי בארץ ישראל", מסר מא בתום הסיור. "המתנה הגדולה ביותר שלי היא להגיע לכאן ולראות כיצד ישראל תורמת לכל העולם בנושא חקלאות, ובמיוחד לאוכלוסיות החלשות ולמדינות המתפתחות בעולם.

"אנו מעוניינים שעליבאבא תהפוך לשותפה בנושא החלקאות של ישראל ואני אמנה צוות שיגיע לארץ ויחד ניצור שיתופי פעולה בתחום החקלאות. אני אהיה שגריר ישראל בתחום החקלאות בעולם".

שר החקלאות, אורי אריאל, אמר כי "המחקר החקלאי מגיע להישגים חסרי תקדים בזכות החקלאים הישראלים ובזכות המחקר הישראלי. ישראל היא מעצמה עולמית בחלב, מים, והשקיה. אנו נעמוד בקשר עם קבוצת עליבאבא ובעוד כמה חודשים אסע לסין".

פרופ' פיינרמן הוסיף כי "המצוינות במחקר החקלאי הפכה את ישראל לאחת המדינות המובילות בתחום. פיתוחים רבים שפותחו במכון וולקני בתחום אחסון מזון, בטיחות מזון, השקיה ושימוש ברובוטיקה ובחיישנים, יכולים לסייע לסין להגביר את הביטחון במזון ולספק מזון איכותי וטרי למיליארדים".

התערוכה שהוצגה בפני מא כוללת כ-30 פיתוחים מדעיים חקלאיים של מכון וולקני. בין הפיתוחים שהוצגו: רובוט ריסוס אוטונמי הפועל ללא מגע יד אדם, מכונה לספירת דגים ומכונה לשאיבת חרקים המפחיתה את השימוש בחומרי הדברה בעלים עד 70%. בנוסף הוצגו דוגמאות של ציפויים אכילים לפירות, אריזות מונעות ריקבון באחסון, זני עגבניות עמידים לחנטה בחום, זני עגבניה עמידים לווירוס המשמיד יבולים שלמים ואמצעים מתקדמים למיגור עשבים רעים.

הביקור התקיים כחלק מאירועי כנס ותערוכת אגריטך 2018, שתערך בשבוע הבא בגני התערוכה, על ידי עמותת אגריטך וחברת כנס תערוכות בשיתוף עם משרד החקלאות, משרד הכלכלה, מכון הייצוא, משרד החוץ ואיגוד התעשייה הקיבוצית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker