אזהרה לחברות התעופה: מתקפת טילים בסוריה תיתכן ב-72 השעות הקרובות

גם ארה"ב, אנגליה, צרפת וגרמניה הוציאו התרעות מוקדמות לחברות התעופה הראשיות שלהן, שלא לטוס מעל המרחב האווירי של סוריה או לבנון

נושאת מטוסים קארל וינסון
נושאת מטוסים אמריקאית. בדרך למתקפה בסוריה?צילום: רויטרס

חברות התעופה הוזהרו היום כי עליהן להיערך לכך שב-72 השעות הקרובות תיתכן מתקפה בסוריה. האזהרה פורסמה על ידי יורוקונטרול (EUROCONTROL), הארגון האירופאי לבטיחות אווירית, שבו חברה גם ישראל.

בהודעה נכתב כי "עקב האפשרות לתקיפות אוויריות לתוך סוריה באמצעות טילי אוויר-קרקע או טילי שיוט במהלך 72 השעות הקרובות, והאפשרות של הפרעה לסירוגין למערכות הניווט והקשר, יש לקחת בחשבון את הצורך בתכנון הטיסות באזור מזרח הים התיכון".

גם ארה"ב, אנגליה, צרפת וגרמניה הוציאו התרעות מוקדמות לחברות התעופה הראשיות שלהן, שלא לטוס מעל המרחב האווירי של סוריה או לבנון, וכעת גובר החשש מפעילות באזור. זאת בעיקר לנוכח העובדה שהודעת יורוקונטרול מתייחסת לאיזור שמחוץ למרחב האווירי שנשלט מדמשק.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צייץ היום (ד') בחשבון הטוויטר שלו: "רוסיה נשבעה להפיל את כל הטילים שישוגרו לעבר סוריה. תתכוני רוסיה, כי הם באים, יפים, חדשים ו'חכמים'! אתם לא צריכים להיות שותפים של חיה שהורגת בגז את אנשיה ונהנית מזה!". מטעם הפנטגון נמסר כי "הפנטגון לא מגיב על פעולות צבאיות עתידיות אפשריות".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ