אלה שיאני השי לחג במשק - בידקו האם מקום עבודה שלכם נדיב

ועדי העובדים ומקומות העבודה יוציאו השנה יחד כ-4 מיליארד שקל על רכישת שי לפסח לעובדים - עלייה של 12% מהסכום שהוקדש לכך ב-2017. מי קיבל תלושים ב-1,500 שקל ואיפה יסתפקו במתנה?

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עובדי חברת החשמל מתקנים קווי חשמל בפתח תקוה. יקבלו את הסכום הכי גבוה אחרי עובדי משרד הביטחון
טלי חרותי-סובר

ועדי העובדים יוציאו השנה יחד עם ההנהלות כ-4 מיליארד שקל על רכישת שי לפסח לעובדים - כך עולה מסקר שערכה חברת ועדים, הסוקרת את כלל המתנות הניתנות על ידי הארגונים המאוגדים לעובדים. זוהי עלייה של 12% מהסכום שהוקדש לכך ב-2017. מספר העובדים שיקבלו את השי הוא 2.7 מיליון.

על פי הסקר, שוויו של השי הממוצע השנה יהיה 650-900 שקל לעובד ו-6,000-9,000 שקל למנהלים בכירים. 55% מתקציבי השי לחג יוקדשו למתנות מוחשיות, 40% על תווי קנייה, ו-5% יוענקו לעובדים במזומן או באמצעות העברה לחשבון העובד.

בראש טבלת מקבלי השי לחג עומדים השנה עובדי משרד הביטחון, שיקבלו שי בשווי 1,500 שקל. את השי הנמוך ביותר - 100 שקל - יקבלו עובדי לאומי קארד. עובדי טבע יקבלו 1,400 שקל, וכך גם עובדי חברת החשמל וכביש חוצה ישראל. עובדי עיריית ירושלים יקבלו 1,300 שקל ועובדי המשרד לשוויון חברתי יקבלו 1,200 שקל לחג. עובדי פרויקט מסע יקבלו 1,000 שקל השנה, וכך גם עובדי עיריית אשקלון, רכבת ישראל, המועצה להשכלה גבוהה, קבוצת עזריאלי, מקורות, התעשייה האווירית והמכון הגיאופיסי.

הפגנה של עובדי טבע בעקבות תוכנית הפיטורים בחברה. ייהנו משי נדיב לפסחצילום: אוליבייה פיטוסי

עובדי עיריית הרצליה יקבלו 900 שקל, וכך גם עובדי הקרן הקיימת ואלתא. עובדי בנק ישראל יקבלו 800-850 שקל, וכך גם עובדי E.C.I. חברי הסתדרות המורים יקבלו 650 שקל, עובדי עיריית חולון יקבלו 300 שקל ועובדי הקבלן בשירות הציבורי יקבלו 212 שקל לחג. עובדי בזק יסתפקו ב-200 שקל בלבד.

יעקב אלוש, מנכ"ל חברת ועדים, מסביר כיצד התלושים לחג משפיעים על המחירים בחנויות בתקופה זאת. "תווי השי גרמו להתייקרות של 20% ויותר במחירי המוצרים והסחורות בחנויות בתקופת החגים. ייקור שנועד לפצות את רשתות השיווק על ההנחות שהעניקו לרוכשי התווים ועל עמלות ההפצה היקרות שמשלמות החנויות למנפיקות התווים. כך יוצא שהציבור הרחב מימן למעשה לרשתות השיווק ולחברות המנפיקות את ההנחות וההטבות הנדיבות שהם העניקו לצורך קידום הפצת התווים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker