בית המשפט מינה כונס נכסים למפעל אלקטרו מתכת בחיפה

מפעל אלקטרו קרס על רקע סכסוך בין בעלי המניות שבו וחוב של 9 מיליון שקל לבנק הבינלאומי

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוח חשמל
לוח חשמלצילום: Getty Images IL

בית המשפט המחוזי בחיפה מינה אתמול (א') את עו"ד עופר שפירא לשמש כונס נכסים זמני למפעל אלקטרו מתכת הנדסת חשמל, בעקבות חוב של 9 מיליון שקל לבנק הבינלאומי. המפעל, המתמחה בייצור לוחות חשמל, לוחות בקרה, אוטומציה ותכנון מערכות חשמל לתעשייה, נאלץ לפטר כ-60 עובדים. לפי בקשת הכינוס שהוגשה לבית המשפט על ידי הבנק הבינלאומי ואושרה, בימים הקרובים ינסה הכונס למכור את כלל נכסיו ועסקיו של המפעל.

בבקשה נכתב כי המפעל נקלע באחרונה לקשיים תזרימיים חמורים, בין היתר בשל ירידה חדה בהזמנות, עיכובים בגביית כספים מלקוחות, צ'קים שחזרו בשל היעדר כיסוי וסכסוך בין בעלי המניות במפעל, שהודיעו כי לא יעמידו מימון נוסף להפעלת החברה. נוכח מצבה של החברה נאלץ הבנק להודיע להנהלה כי אין בכוונתו להקצות לה אשראי נוסף.

עוד נכתב בבקשה כי בהיעדר יכולת להמשיך לקיים את עסקיה, הודיעה החברה לבנק כי פיטרה את רוב עובדיה, חדלה להתקשר בהתקשרויות חוזיות חדשות ולמעשה התקבלה החלטה לסגור את החברה. לפי הבקשה, "החברה לא הציעה, ולדבריה אינה יכולה להציע, תוכנית להבראת העסק. ב-7 במארס הודיעה החברה לבנק כי אינה יכולה לעמוד בהתחייבויותיה והוחלט על הפסקת פעילות החברה, וכי בנסיבות אלה אין לחברה התנגדות לכך שהבנק יפעל למימוש השעבודים שהחברה יצרה לזכותו, ובכלל זאת למינוי כונס נכסים על כל נכסי החברה".

בהחלטת בית המשפט נקבע כי הכונס יעמיד התחייבות עצמית של 200 אלף שקל וכי יינתנו לו "כלל הסמכויות לתפוס ולקבל לידיו, להחזיק, להשגיח, לשמור, לבטח, לנהל ולהפעיל בעצמו ובאמצעות אחרים את הנכסים המשועבדים לפי שיקול דעתו, לשם שמירה והטבה של ערכם ככל שניתן". בית המשפט קבע דיון במעמד הצדדים ליום חמישי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker