האוצר משיק פרויקט הכשרה דיגיטלית למפעלים מסורתיים

מחקר שערכה דלויט במימון גוגל ישראל: ישראל יכולה להגדיל את הפריון ולהוסיף 54 מיליארד שקל לתל"ג אם היא תפתח מאגרי מידע ותעשה שימוש חדשני בנתונים

חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה כחלוןצילום: אליהו הרשקוביץ
חגי עמית

משרד האוצר, בשיתוף עם התאחדות התעשיינים בישראל וחברת גוגל, צפויים להשיק מחר (ה') פרויקט משותף שבמסגרתו מפעלים מסורתיים קטנים עד בינוניים יקבלו הכשרות. מטרת הפרויקט היא לאפשר להם להתחבר למהפיכת המידע ולשלב את המידע הארגוני שבידיהם בעולם הדיגיטלי.

לפני כשנה וחצי פירסמה פירמת הייעוץ וראיית החשבון דלויט (Deloitte) מחקר שערכה במימון חברת גוגל, שלפיו פיתוח מאגרי מידע ושימוש חדשני בנתונים הם כלי יעיל להגדלת הפריון ובעלי פוטנציאל להוספת 54 מיליארד שקל לתוצר הלאומי הגולמי של ישראל.

ועדת באב"ד לקידום התעשייה – שבעקבותיה נולדה תוכנית נטו תעשייה - יזמה בעקבות זאת פרויקט של הכשרות מקצועיות שיינתנו למפעלים מסורתיים קטנים עד בינוניים שנותרו מאחור במהפיכת הביג דאטא. מטרת הפרויקט היא לתמרץ מפעלים לייעל את העברת המידע הדיגיטלית שבבסיס פעילותם.

מהלך זה ייעשה באמצעות תוכנית הכשרת עובדים בתחום, אותה מסבסדת המדינה בכ-3 מיליון שקל. הסבסוד הוא בסכום של 10,000 שקל למפעל, כלומר כ-50% מעלות ההכשרה, שהיקפה כ-80 שעות אקדמיות.

גוגל החליטה להשתלב במהלך והודיעה כי 15 מהמפעלים שישתתפו בפרויקט ייהנו מתמיכת החברה בכל הקשור ליישום הכלים הדיגיטליים שירכשו עובדיהם בהכשרות. 15 מפעלים אלה יקבלו מגוגל סיוע ביישום הכלי שירכשו בערך של 10,000 שקל נוספים.  

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker