מנכ"ל וואלה: לחצו עליי לפטר את עורך האתר בגלל ידיעה שהכעיסה את נתניהו

בחדשות 10 חשפו כי לפי עדות אילן ישועה, הזוג נתניהו דרשו מאלוביץ' לפטר את העורך הראשי בשל כתבה מנובמבר 2016 שלא היתה לרוחם

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ישועה, מנכ"ל וואלה
TheMarker

מנכ"ל וואלה, אילן ישועה, העיד כי בני הזוג נתניהו דרשו לפטר את העורך הראשי של האתר בנובמבר 2016, אבירם אלעד, בעקבות פרסום ידיעה שהרגיזה אותם – כך פורסם הערב (ב') במהדורה המרכזית של ערוץ 10. ישועה אמר את הדברים במהלך העדות שמסר במשרדי להב 433.

על-פי הדיווח, הידיעה שהעלתה את חמתם של ראש הממשלה ושל רעייתו עסקה בפרשת הצוללות, ונכתב בה כי היועמ"ש קיבל פנייה בבקשה שיפתח בחקירה פלילית נגד פרקליטו וקרוב משפחתו של נתניהו, עו"ד דוד שמרון.    

בעדות שמסר במשטרה אמר ישועה כי שרה נתניהו אף חיפשה חומרים שעשויים להוביל לפיטוריו של העורך, שמונה לתפקידו רק זמן קצר קודם לכן. לדברי ישועה, שרה הציגה בפני שאול אלוביץ' טור שכתב העורך בעבר ובו הביע תמיכה בהסכם הגרעין עם איראן, במטרה שיפטר אותו. מנכ"ל וואלה ציין עוד כי סירב לבקשת אלוביץ' לפטר את העורך.

תגובת ראש הממשלה: "לא נגיב על כל טענת סרק שמושמעת בתקשורת. כל ניסיון לקדם פלורליזם וגיוון עמדות בתקשורת מוצג כמעשה פסול ולא חוקי. יש כאן מאמץ אדיר לשמור על מונופול השמאל בתקשורת. אין ולא הייה שום תמורה ושום מעשה לא חוקי מול אלוביץ׳. כפי שדווח על ידי משרד המשפטים למבקר המדינה: 'רה"מ לא קיבל החלטות שנויות במחלוקת. לא היתה החלטה שהיטיבה עם בזק באופן ספציפי שניתן היה להצביע עליה כהחלטה שעשויה להיות שנויה במחלוקת, וככזו שעשויה להיות נעוצה בפגם של ניגוד עניינים'".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker