פרשת ביטן חשפה: תשלום תמורת פגישות במשרד התחבורה היה נוהל קבוע

מנכ"ל משרד התחבורה לשעבר עוזי יצחקי הוזמן למסור עדות בנושא פגישותיו עם מנכ"ל דניה סיבוס, שחשוד במתן שוחד בסך מאות אלפי שקלים לח"כ ביטן

אורן דורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ח"כ דוד ביטןצילום: מוטי מילרוד
אורן דורי

התפתחויות בחקירת פרשת דניה־סיבוס, דוד ביטן ומשרד התחבורה: מנכ"ל המשרד לשעבר, עוזי יצחקי, הוזמן למסור עדות ביחידת להב 433 המשטרתית בנושא פגישותיו עם מנכ"ל דניה סיבוס, רונן גינזבורג — כך פורסם אתמול בחדשות כאן.

יצחקי, שכיהן כמנכ"ל משרד התחבורה ב–2012–2016, תושאל במשטרה בנושא פגישותיו בתקופת כהונתו עם גינזבורג, שנחשד במתן שוחד בסך מאות אלפי שקלים לח"כ דוד ביטן (הליכוד), דרך מקורבו משה יוסף.

גינזבורג נעצר בתחילת החודש ליותר משבוע, בחשד שחברת שחברת הבינוי והתשתיות שבראשותו שיחדה את ח"כ ביטן במאות אלפי שקלים לטובת קידום אינטרסים עסקיים שלה בראשון לציון, בעת שביטן שימש בתפקידים שונים בעירייה, ובהם ראש ועדת המשנה העירונית לתכנון ובנייה.

על פי החשד, כך עבדה השיטה: גינזבורג רצה פגישה עם יצחקי, ולשם כך שילם ליוסף, שהעביר כספים לביטן. האחרון דיבר עם עידן פרץ, ראש לשכת שר התחבורה, ישראל כ"ץ — ופרץ סידר את הפגישה עם של גינזבורג עם יצחקי. בעדותו הכחיש יצחקי שידע כי תיאום הפגישה עמו היה כרוך בהעברת כספים מדניה סיבוס.

פרץ, שבאותה עת שימש כעוזרו האישי של השר כ"ץ, חשוד בעצמו באותה פרשת שוחד. שלשום, במהלך אירוע שערך משרד התחבורה בקו הרכבת החדש המוקם בין תל אביב לירושלים, התייחס כ"ץ לפרשה. הוא הזכיר כי הוא עצמו אינו חשוד בה, ואמר כי יש לו אמון בפרץ — שאותו הוא מכיר שנים רבות.

יצחקי אמר בתגובה ל–TheMarker כי לא נחקר באזהרה, וכי הוא מנוע מלהתייחס לדברים.

עוזי יצחקי, מנכ"ל משרד התחבורה לשעברצילום: מוטי מילרוד

יצחקי כבר הסתבך בעבר בקיום פגישות עם גורמים עסקיים בתיווך "מאכערים". לפני שנתיים נחשפו בתחקיר חדשות ערוץ 2 חשדות לקשרים פסולים לכאורה בין יצחקי לבין פרשן הכדורגל דני נוימן, שברבות השנים הפך לדמות בולטת במסדרונות השלטון. מהתחקיר עלה כי יצחקי הבטיח לכאורה להתערב לטובת ענייני לקוחותיו של נוימן.

באותו תחקיר תועדה פגישה בין יצחקי לבין תחקירן שמציג את עצמו כאיש עסקים, ומבקש לחייב כל בעל רכב בישראל לרכוש צ'קלקה שהוא משווק, לסימון כלי רכב בעת עצירת חירום. "תביא את המוצר ואני אעביר אותו את ועדת הניסויים", הגיב יצחקי.

אישור של הוועדה נדרש לאישור תקנות מסוג זה. הפגישה הדחופה במשרדו של יצחקי נקבעה במהירות, בתיווכו של נוימן, הפעיל בליכוד זה כמה עשורים — וזה אף נכח בפגישה. אותה הפגישה התקיימה לאחר שהובטחו לנוימן אלפי דולרים מהתחקירן.

בדומה לנוימן, יצחקי מעורב בענף הכדורגל, ואף התמנה בזמן כהונתו במשרד התחבורה ליו"ר איגוד השופטים הישראלי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker