מפעלים בירושלים שיקלטו מפוטרי טבע יקבלו מענקים בהיקף של עשרות מיליונים

בין המפעלים שעשויים לקבל מענק - רפאל, לייטריקס, רפא ודקסל פארמה ■ משרד הכלכלה מקצה 200 מיליון שקל לירושלים על רקע הפיטורים בטבע

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנת עובדי טבע בירושליםצילום: אמיל סלמן
אורה קורן

משרד הכלכלה והתעשייה, בראשות השר אלי כהן, מנהל מגעים למתן מענק של 70 מיליון שקל למפעלים, שיקלטו כ-250 ממפוטרי טבע. המשרד יכול לתת מענקי השקעות ומענקי תעסוקה המיועדים לסייע בתשלום שכר לעובדים שייקלטו.

המגעים מתנהלים, בין השאר, עם מפעל לייטריקס להעסקת 100 עובדים במענק של 34 מיליון שקל. רפאל עשויה לקלוט 26 עובדים ותקבל 12 מיליון שקל. חברת רפא תעסיק 15 עובדים ותקבל 12.5 מיליון שקל. דקסל פארמה תעסיק 25 עובדים ותקבל 6 מיליון שקל. חברות נוספות אמורות לקלוט 80 עובדים ויקבלו 5 מיליון שקל.

משרד הכלכלה והתעשייה אישר חבילת השקעות בירושלים בהיקף של יותר מ-200 מיליון שקל, על רקע הפיטורים המתוכננים בטבע. שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, אמר כי  "משרד הכלכלה והתעשייה גיבש מענה מיידי לחיזוק התעשייה וקידום תעסוקה איכותית בירושלים, זאת, על רקע המשבר בטבע. ירושלים היא בירת ישראל ואנו פועלים לחזקה לא רק רוחנית אלא גם כלכלית".

במסגרת התוכנית הוחלט על השקעה של 70 מיליון שקל מיידית על ידי רשות ההשקעות במפעלים שיעסיקו כ-250 מפוטרים.  50 מיליון שקל יוקצו במסגרת חוק עידוד השקעות הון לחברות בירושלים ו- 20מיליון שקל יוקצו במסגרת מסלול פריון בתעשייה.

הרשות לחדשנות תקצה  40 מיליון שקל לייצור מתקדם שישמשו לליווי של כ-20 חברות מירושלים בתעשייה המסורתית לטובת פיתוח מו"פ והטמעת טכנולוגיות לייצור מתקדם. הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים תקצה 15 מיליון שקל לקידום פעילות העסקים הקטנים והבינוניים בעיר ובכלל זה הקמת האב ליזמים חרדים. מינהל סחר חוץ יקצה 10 מיליון שקל לחברות בירושלים במסגרת תכניות כלי הסיוע לטובת הגדלת היצוא.

טבע צפויה לפטר בשנתיים הקרובות כ-1,700 עובדים, רובם נחשבים עובדים שיש להם ביקוש גבוה בתעשייה הישראלית, אם כי לא ברור מה גובה השכר שיוצע להם.

בתעשייה חסרים כ-7,000 עובדים, ואחד האתגרים של המשרד הוא לשבץ את המפוטרים במקצועות מתאימים. אתגר נוסף של הממשלה, בעיקר של משרד העבודה והרווחה בתיאום עם משרד הכלכלה, הוא העברת הכשרות מתאימות למפוטרים - שיקלו על קליטתם במקצועות המשיקים לאלה בהם עבדו בטבע.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker