משרד הפנים: שקיפות בתקציב - תנאי סף לאות מינהל תקין לרשויות המקומיות

יו"ר ועדת השקיפות, ח"כ סתיו שפיר: "רק כך מקבלי ההחלטות יפנימו שהכסף הזה לא שייך להם, אלא לאזרחי ישראל"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סתיו שפיר
סתיו שפירצילום: אוליביה פיטוסי

בעקבות דרישה של ועדת השקיפות בכנסת החליט משרד הפנים להפוך את הנגשת תקציב הרשויות המקומיות ויצירת שקיפות מלאה שלו לתנאי סף לזכייה בפרס השנתי שהמשרד מעניק לרשויות המקומיות על מינהל תקין. זה צעד משמעותי לעידוד הרשויות לפרסם את תקציביהן באופן שקוף ומונגש לציבור.

ההודעה על השינוי נמסרה במכתב של מנכ"ל המשרד מרדכי כהן ליו"ר ועדת השקיפות, ח"כ סתיו שפיר, שבו הוא מבהיר את חשיבותה של השקיפות. כידוע, מצב השקיפות בתקציבי הרשויות המקומיות מצוי בשפל וברוב הרשויות כלל לא ניתן להשיג פרטים ומידע בנושאים החשובים לאזרח.

שפיר אמרה כי "הגיע הזמן למהפכה ברשויות המקומיות, לכל אזרח מגיע לדעת בדיוק כמה כסף מושקע בחינוך ילדיו, בבטיחות, בתשתיות, בתרבות ובחינוך ולאיפה הכסף הולך. אני מצפה ממנהלי משרדי הממשלה, בעיקר החדשים והאנרגטיים שבהם, לשאוף לחולל מהפכות היכן שהגיע הזמן לשנות שיטות ישנות ומברכת על הצעד החשוב, אני מבטיחה שאמשיך לעקוב ולפעול במסגרת ועדת השקיפות כדי להאיר את כל הפינות החשוכות, עד שהציבור יזכה לדעת לאן הולך כל שקל מכספי המיסים שלו במשרדי הממשלה, ברשויות המקומיות ובכל מקום בו משתמשים בכספי הציבור. רק כך מקבלי ההחלטות יפנימו שהכסף הזה לא שייך להם, אלא לאזרחי ישראל".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker