הממשלה אישרה השקעה של 32 מיליון שקל בהנצחת הנשיא החמישי יצחק נבון

במסגרת מיזם ההנצחה יוקמו מכון מחקר ומזיאון על חייו של הנשיא נבון ■ עוד יתקיימו אירועים ופעילויות לקידום מורשת יהדות ספרד והמזרח, בה עסק הנשיא נבון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הנשיא, ראובן ריבלין והנשיא החמישי, יצחק נבון
הנשיא, ראובן ריבלין והנשיא החמישי, יצחק נבוןצילום: קובי גדעון / לע"מ

הממשלה אישרה היום (א') הקמת מיזם להנצחתו של יצחק נבון בעלות בסך 32 מיליון שקל במסגרת הצעת מחליטים שהגיש שר החינוך, נפתלי בנט. השר בנט הסביר כי "אנו מביאים סוף סוף את הסיפור המלא של העם היהודי לילדי ישראל".

יוזמת המהלך יו"ר סיעת הבית היהודי ח״כ שולי מועלם רפאלי הסבירה כי  "יש להנציח את מורשתו של הנשיא שקידם את מורשת יהדות ספרד והמזרח ופעל ללכידות חברתית".

כשנתיים לאחר פטירתו של הנשיא לשעבר נבון, הממשלה החליטה היום להקים מיזם חינוכי, תרבותי ותיירותי על שמו של הנשיא החמישי של ישראל. המהלך יצא לפועל במסגרת הצעת מחליטים ממשלתית שהוגשה על ידי שר החינוך נפתלי בנט, אליה שותפים משרד ראש הממשלה ויו"ר סיעת הבית היהודי ויו"ר השדולה לשימור תרבות יהודי ארצות האסלאם, ח"כ שולי מועלם רפאלי.

המיזם יכלול מכון מחקר שיעסוק בהעצמה ובטיפוח ערכים של לכידות חברתית וערבות הדדית וכן העמקת הידע בכל הקשור להיסטוריה ולחברה הישראלית, תוך התייחסות לפועלו ומורשתו של נבון. מיזם ההנצחה יהיה אחראי לקיום אירועים ופעילויות בהתאם לערכים אלו וכן יוקם מוזיאון על חייו פועלו של הנשיא החמישי של ישראל.

עלות ההקמה תעמוד על 16 מיליון שקל, כאשר ההפעלה תתבצע על ידי גורם חיצוני בעלות שלא תפחת מעלות ההקמה.

בדברי ההסבר להצעה שאושרה הבוקר על ידי הממשלה נאמר: "החברה בישראל מורכבת מעדות שונות וקבוצות אוכלוסייה מגוונות. השסעים בחברה הישראלית מלווים אותה במשך עשרות שנים, ויחד עמם הפערים התרבותיים חברתיים –והכלכליים. לאור זאת מוצע להקים מיזם שיעסוק בנושאים אלו, על שמו של הנשיא יצחק נבון ז"ל שהיה אחד המסמלים ביותר את האחדות, הערבות והלכידות החברתית".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker