10 דירות, 30 מיליון שקל: התצהיר שחשף את נכסיו של אייל ברקוביץ'

תצהיר שהגישה לבית המשפט אשתו לשעבר של ברקוביץ' במסגרת תביעה שהוגשה נגד בני הזוג על חוב כספי לבנק מזרחי טפחות ב-2016, חושף את נכסיו של הכדורגלן לשעבר שבימים אלה מצוי בעין הסערה בעקבות ראיון שקיים עם מני נפתלי

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אייל ברקוביץ'
צילום: ניר קידר

אייל ברקוביץ' מחזיק ב-10 נכסים בשווי 30 מיליון שקל – כך עולה מתצהיר שהגישה לבית המשפט אשתו לשעבר, במסגרת תביעה שהוגשה נגד בני הזוג על חוב כספי לבנק מזרחי טפחות ב-2016. התביעה באה על רקע הסכסוך המתוקשר בין בני הזוג ברקוביץ' בעקבות פרידתם, ובמסגרתה נחשף חלק מההון של הכדורגלן לשעבר, שבימים האחרונים מצוי בעין הסערה בעקבות ראיון שקיים עם אב הבית במעון ראש הממשלה לשעבר, מני נפתלי.

כתב התביעה נגד בני הזוג הוגש בסוף 2015 לבית המשפט השלום בקריות בעקבות חובות של חשבונם המשותף בסניף של מזרחי טפחות בכרמל. על פי כתב התביעה, בני הזוג ברקוביץ' נכנסו למינוס של כ-250 אלף שקל. בנוסף לכך, לקחו בני הזוג הלוואה של 150 אלף שקל. לאחר שלא שילמו את ההחזר, מימש הבנק משכון על מכונית מסוג יגואר שהיתה ברשות ברקוביץ' במסגרת תיק בהוצאה לפועל שנפתח נגדו. המכונית נמכרה וחובם של בני הזוג נקבע על 252 אלף שקל.

קרדיט: ברקו

במקביל, הגיש בנק מזרחי טפחות תביעה נגד ברקוביץ' וחברה שבראשה הוא עומד, א.ב. מיה לי בע"מ, בגין חוב של כ-300 אלף שקל לבנק, וכן פתח נגדו תיק הוצאה לפועל במסגרת הליך זה. בסך הכל, הסתכמו חובותיהם לבנק של החברה של ברקוביץ' ושל בני הזוג ב-756 אלף שקל.

בעקבות הסכסוך בין בני הזוג, הגישה טלי ברקוביץ' תצהיר לבית המשפט, שבו טענה כי ברקוביץ' ומשפחתו ביצעו פעולות בחשבון בניגוד לדעתה, וחשפה בין היתר חלקים מההון של הכדורגלן. חלק מהנכסים של בני הזוג התגלו בהליך בעקבות צווי עיקול שהוצאו לבקשת הבנק. בין אלה שתי יחידות דיור בפרויקט של חברת אלמוג בחיפה, שתי יחידות דיור נוספות בשכונת רמת אלמוגי בחיפה, וכן דירה נוספת שנרשמה על שם בני הזוג בנהריה.

בכתב ההגנה שהגישה ברקוביץ' עולה טענה נוספת, והיא כי הבית המשותף של בני הזוג בשכונת דניה היוקרתית שועבד לבנק דיסקונט בעקבות מיחזור הלוואת משכנתא שביצע הכדורגלן לשעבר. "הנתבע מס' 1 (אייל ברקוביץ') חתם הצהרת עושר נכסי אצל המשיב (הבנק- י.ב.) ובו מפורטים הנכסים בבעלותו, כ-10 נכסים בשווי של כ-30 מיליון ש"ח", כתבה ברקוביץ' בתצהיר שהגישה. "המשיב בחר בהוראתו של הנתבע 1 ותוך הטעייתי -  להבטיח את פעילותו העסקית גם תחת הנכס היחיד שרשום על שם המבקשת בלבד, הוא בית המגורים – והעמיס (עלי) כך את ההלוואה החדשה ואת שאר התחייבותיו".

בטרם הגיע ההליך המשפטי לשלבים מתקדמים, הגיעה נציגת הבנק להסדר עם בני הזוג בנובמבר 2016, שבמסגרתו שילמו האחרונים את כלל החוב במזומן, והעיקולים נגד הדירות והנכסים נמחקו.

שכונת דניה בחיפהצילום: אייל טואג

אייל ברקוביץ' לא הגיב לפניותינו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker