משה אשר: "הפיטורים בטבע לא מגיעים למדינת ישראל"

בכנס לשכת רואי החשבון היום בת"א, אמר מנהל רשות המסים כי "הם (טבע) הפסידו בעסקה כושלת במקום אחר בעולם, וגם בישראל משלמים את המחיר"

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנהל רשות המסים, משה אשר
מנהל רשות המסים, משה אשרצילום: תומר אפלבאום

"מפעל  שנסגר בקריית שמונה, כשאין בפריפריה הרחוקה מקורות תעסוקה חליפיים זמינים זה מאוד בעייתי. האמת - זה לא מגיע למדינה", כך אמר היום (ה') מנהל רשות המסים, משה אשר, בכנס לשכת רואי החשבון שהתקיים במצודת דוד בתל אביב. את הדברים אמר אשר בהתייחס לפיטורים המתוכננים בחברת טבע.

"הם ( טבע ) הפסידו בעסקה כושלת במקום אחר בעולם, וגם בישראל משלמים את המחיר", אמר אשר. "זה קודם כואב לעובדים שחלקם משתכרים שכר מינימום, ועל זה יש להוסיף את המשק המשני שסובב את החברה - שגם נפגע".

על החוק לעידוד השקעות הון אמר אשר: "היום, כשרוצים לקבל יציבות בהטבות או מענקים אז צריך לבוא עם תוכנית עסקית בין היתר תעסוקה. בחוק עידוד השקעות הון הרגיל אין התחייבות כזו. נתנו שיעורי מס נמוכים כדי להתחרות בעולם. וזו הסיבה שנתנו שיעור מס נמוך. אם קבלת מענקים - אתה מחויב ואם לא אתה מחויב להחזיר את המענקים. טבע היתה בצד ההכנסות, פשוט היא היתה גדולה, אז יש לה יותר רווחים ולכן הטבות גדולות יותר.

"בעבר כשהיו מסלולים של פטור - שם 'הספיגה' של הכסף השוטפת היתה קטנה יותר מבשנים האחרונות, וטבע ספציפית במסגרת הרווחים הכלואים שילמה 2 מיליארד שקלים. יכול להיות שהיום לא היה מהיכן לחלץ את הכספים האלה, האם כתוצאה מכך להוסיף תנאים לחוק? זה מאוד בעייתי, טבע היא כבר מזמן בינלאומית, אף שהבסיס שלה הוא ישראלי, אבל היא יכולה לפעול בכל העולם. אך אין ספק שנדרשת כאן מחשבה וכאן גם משרד האוצר וגם משרד הכלכלה פועלים הבוקר כדי לסייע לעובדים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker