מתפוררת הפשרה במשבר האמוניה: חיפה כימיקלים ועיריית חיפה דוחות את המלצות הממשלה

חיפה כימיקלים טוענת שאינה שותפה להקמת הוועדה הממשלתית לפתרון המשבר - ולכן אינה מחויבת להמלצותיה. עיריית חיפה מתנגדת למינוי נציג צה''ל בניגוד לסיכומים איתה

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנת עובדי חיפה כימיקלים. איומים בפיטורים המוניים — שבסופו של דבר הצטמצמו
אורה קורן

ניסיון הפשרה שיזם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בנושא חיפה כימיקלים קורס. שני הגופים המרכזיים שאמורים ליישם את המלצות הוועדה שעל הקמתה הורה נתניהו, מסרבים לאמץ את המלצותיה.

הוועדה אמורה היתה להמליץ על החלופה הבטוחה להבאת אמוניה למפעל הצפוני של חיפה כימיקלים במפרץ חיפה. חיפה כימיקלים הודיעה באחרונה לבית המשפט כי מאחר שאינה שותפה במגעים להקמת הוועדה - אין היא מחויבת להמלצותיה.

עיריית חיפה שיגרה מכתב לשרת המשפטים, איילת שקד, ובו ציינה כי בניגוד להבטחות שניתנו לה, נציג צה''ל בוועדה יהיה אחר מזה שהעירייה הסכימה לו. לדבריה, עמדותיו של הנציג החדש מוכרות ואינן מקובלות עליה, ולכן לא תוכל לקבל את המלצות הוועדה.

חיפה כימיקלים ביקשה מבית המשפט לקבל החלטה לגבי ערעור העובדים במפעל הצפוני על פיטוריהם ולא להמתין לתוצאות עבודת הוועדה הממשלתית. החברה הוסיפה בפנייתה לבית המשפט, כי היא מבקשת לא להאריך את ההסדר הנוכחי בו היא ממשיכה לממן את העובדים שאין להם ימי חופשה כל עוד המפעל סגור. לדבריה, אם המפעל ייפתח בעתיד היא מוכנה להתחייב לתת זכות קדימה למפוטרים בקליטתם במפעל. היא גם מוכנה להגיע להסדר של חופשה ללא תשלום עם העובדים במקום הפיטורים.

לחלופין ביקשה חיפה כימיקלים, כי אם יוחלט להשהות את פסק הדין עד להשלמת עבודת הוועדה הממשלתית, פרק הזמן יהיה על חשבון העובדים. אלה שיש להם חופשה ינצלו אותה, ואחרים ייצאו לחופשה ללא תשלום.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker