בית הדין הקפיא את הפיטורים בחיפה כימיקלים לחודש

עד סוף ספטמבר יקיימו העובדים, החברה ועיריית חיפה תהליך גישור באמצעות יובל רכלבסקי

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורה קורן

בית הדין לעבודה בחיפה קבע כי יוקפאו פיטורי עובדי חיפה כימיקלים צפון עד לסוף חודש ספטמבר. עד אז יתקיים תהליך גישור באמצעות יובל רכלבסקי בין העובדים, החברה ועיריית חיפה.

בנוסף נקבע כי לקראת סוף ספטמבר ייערך דיון בטענת העובדים, כי הפיטורים אינם נדרשים כיוון שיש חלופת יבוא אמוניה שמאפשרת לחדש את היצור.

רק ביום ראשון הקפיא בית הדין את תהליך הפיטורים עד לדיון שנערך היום, ונענה בכך לפניית ארגון כוח לעובדים המייצג את עובדי המפעל הצפוני, שטען כי הפיטורים אינם חוקיים כיוון שלא תואמו איתו כנדרש בהסכם בין העובדים להנהלה. 

חיפה כימיקלים ממתינה לתיאום עמדות בין המדינה לעיריית חיפה בעניין החלופה הבטוחה ביותר ליבוא האמוניה, כשהמדינה מנסה לשכנע את העירייה להסכים ליבוא באונייה, החלופה הזולה שבה מעוניינת חיפה כימיקלים. זאת, בעוד שהעירייה מעוניינת ביבוא באיזוטנקים. 

נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, פנה היום (ג') לראש הממשלה, בנימין נתניהו, והאיץ בו לקדם את חקיקת החוק המפקיע סמכויות של ראשי ערים בנושא תשתיות לאומיות. ברוש הבהיר כי הפנייה מתבצעת על רקע המשבר בחיפה כימיקלים.

מחיפה כימיקלים נמסר בתגובה: "חיפה כימיקלים הודיעה לבית הדין לעבודה כי היא נענית לבקשתו שלא לקדם את הליך פיטורי העובדים ערב ראש השנה, ולכן היא תקפיא את ההליך עד לתום הליכי הגישור והדיון שייערכו עד ליום 26 בספטמבר.

נדגיש כי מפעליה של חיפה כימיקלים בצפון ובדרום סגורים מזה 5 חודשים, במהלכם שולמו משכורותיהם של כלל עובדיה ללא ייצור וללא רווחים כלל, דבר שאין לו אח ורע ביחסי העבודה בישראל.

המפתח להמשך קיומו של המפעל הצפוני מצוי בידיו של יונה יהב, אשר לכל אורך הדרך מכשיל את הפתרונות להפעלתו, והכל תוך התעלמות בוטה ומוחלטת מהחלטות הממשלה, חוות דעת של מומחים והעובדות".

את הנהלת חיפה כימיקלים מייצג עו״ד עמי שחר, שותף בנ. פינברג ושות'.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker