עתירה לביטול הבחירות בהסתדרות המורים: "הצבעות בבגאז' של מכונית"

גילה קליין, יו"ר סיעת נחל, פנתה בסוף השבוע לבית המשפט המחוזי בתל אביב: "פגמים רבים ומהותיים, אשר פצעו את טוהר הבחירות ללא יכולת ריפוי"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילה קליין

גילה קליין, שהתמודדה בבחירות האחרונות לראשות הסתדרות המורים, עתרה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בדרישה לבטל את תוצאות הבחירות, בטענה כי אלה הוטו ושובשו. בבחירות זכתה מזכ"לית הארגון הנוכחית, יפה בן דוד, בפער של כ-6%. 

קליין טוענת בעתירתה לליקויים רבים בימי הבחירות שחלקם, לדבריה, מתועדים. בין השאר מציינת קליין היעדר רישום מצביעים ועריכת פרוטוקולים כדין, שריפת קלפיות על תכולתן, העברת קלפיות פתוחות בין נקודות הצבעה, הצבעות ללא תעודה מזהה או במעטפה שלא סופקה על ידי צוות הקלפי, והצבעות שהתקיימו בבגאז' (תאי מטען) של מכוניות, מוסכים או באולמי שמחות.

העתירה הבהולה הוגשה נגד הנהלת הסתדרות המורים ווועדת הבחירות שלה, באמצעות עו"ד אורלי צבר, והדיון בה נקבע ל-14 ביוני. בנוסף, קליין הגישה בקשה לקבלת מסמכים הקשורים לבחירות ולספירת הקולות, וכן את סרטוני מצלמות האבטחה מאולם הספורט ברמת גן ששימש לריכוז הקלפיות בימי הבחירות. בעתירה נכתב כי בבחירות "נפלו פגמים רבים ומהותיים, אשר פצעו את טוהר הבחירות ללא יכולת ריפוי. אופי הפגמים ומספרם הרב עלולים להביא להטיית הבחירות ולפגיעה בלתי הפיכה במימוש זכות היסוד בחברה דמוקרטית - הזכות לבחור - ולכן יש להורות על ביטול הבחירות".

קליין - שסיעתה נחל זכתה בבחירות ל-27% מקולות הבוחרים לעומת 33% שקיבלה אמ"י, סיעתה של בן דוד - דורשת לקיים בחירות חוזרות בתוך כחודש וחצי. לחילופין, היא דורשת לקיים בחירות חוזרות במספר ערים גדולות ומרכזיות ברחבי הארץ או לפסול קלפיות מסוימות.

הבחירות להסתדרות המורים התקיימו ב-16 במאי, ובשל שיבושים שמנעו מבעלי זכות בחירה להצביע, התקיים הליך בחירות נוסף ב-25 במאי שבסופו נקבע ניצחונה של בן דוד, המזכ״לית הנוכחית. בן דוד נבחרה להחליף בסוף השנה שעברה את מזכ"ל ההסתדרות יוסי וסרמן, לאחר שהוגש נגדו כתב אישום בגין עבירות שוחד, איומים והפרת אמונים.

תגובת סיעת אמ"י: "מצער לראות את התנהלותה של גילה קליין וסיעתה, אשר מסרבות לקבל את דין הבוחר. נראה שהכישלון המהדהד העביר אותם על דעתם, וגרם להם לעסוק באופן אובססיבי בהשמצות ושקרים. נראה כי כל פעילותה של קליין, אשר לא מפסיקה להטיל רפש בוועדת הבחירות בראשות השופט בדימוס יעקב שמעוני, בהסתדרות המורים ובעובדי ההוראה והגמלאים, נועדה לתרץ את כישלונה החרוץ בקרב עדת מאמיניה ותורמיה. מוטב היה שיכירו בהפסדם, יקבלו את הכרעת הבחירות ולא ינסו לגרור את הסתדרות המורים לקיפאון בערכאות משפטיות כאלה ואחרות".

יו״ר ועדת הבחירות בהסתדרות, השופט בדימוס יעקב שמעוני, מסר בתגובה לעתירה כי "עלוב ומביך שמערכת הבחירות של הסתדרות המורים מלווה באלימות ובהפצת שקרים של ממש, לרבות הכפשות אישיות וזדנויות עלי. כיהנתי בעבר כיו"ר ועדות בחירות בארגונים שונים, ומעולם לא נשמעה כלפי כל טענה או הוטל בי רבב כלשהו. לצערי, במערכת הבחירות הזו אין כל גבולות להשמעת טענות הזויות, שקריות ללא שמץ של אמת".

גילה קליין מסרה כי "אמשיך להילחם על זכויות עובדי ההוראה. תגובת ההנהלה מצביעה על הפחד בה היא שרויה לאור העובדה כי נתפסה במרמתה. הראיות בדבר זיופי הבחירות של ההנהלה יצאו בטרם הוכרזו המנצחים הפקטיביים, כך שטענותיהם ריקות מתוכן".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker