למרות המתיחות הפוליטית: כ-100 אנשי עסקים טורקים הגיעו לתל אביב

במשלחת הטורקית דיברו על משיכת השקעות לטורקיה ■ באיגוד לשכות המסחר המארח את החברה הדגישו עניין בהגברת סחר הדדי

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איסטנבולצילום: בלומברג
אורה קורן

איגוד לשכות המסחר, בשיתוף עם לשכת המסחר והתעשייה ישראל-טורקיה, התאחדות התעשיינים, מכון היצוא, משרד הכלכלה, משרד החוץ ושגרירות טורקיה בישראל, אירחו הבוקר בתל אביב משלחת של 100 אנשי עסקים מטורקיה - המשלחת העסקית הגדולה והבכירה ביותר שהגיעה לארץ מזה שנים רבות ומאז הסכם הפיוס בין המדינות. המשלחת בראשות יו"ר איגוד היצואנים הטורקי (TIM) כוללת את בכירי המשק הטורקי, המחזיקים בקונצרנים הגדולים ביותר בטורקיה.

במהלך האירוע נחתם הסכם MOU (מזכר הבנות כלכלי) בין איגוד לשכות המסחר בישראל ואיגוד היצואנים הטורקי (TIM).

במפגש השתתפו גם כ-20 אנשי עסקים ישראלים, ביניהם התעשיין סטף ורטהיימר, חמי פרס, אריה זייף סגן נשיא איגוד לשכות המסחר, שרגא ברוש נשיא התאחדות התעשיינים ומנשה כרמון, יו"ר לשכת המסחר והתעשייה ישראל-טורקיה.

בשנת 2016 הסתכם היצוא הישראלי לטורקיה ב-1.26 מיליארד דולר והיבוא  - 2.6 מיליארד דולר.

סגן שר הכלכלה הטורקי אמר היום בפגישה כי "טורקיה היא מקום טוב למשקיעים בכל התחומים, ובדגש על טכנולוגיה". יו"ר איגוד היצואנים הטורקי, מהמט ביוקקשי, הדגיש כי "קשרים כלכליים ועסקיים הם גשר ליצירת אהדה ציבורית בין העמים. טורקיה מדינה בטוחה ויש בה הרבה השקעות זרות בעיקר מהאיחוד האירופי. אני מאמין שפוליטיקה יש להשאיר לפוליטיקאים ואנו עוסקים בקידום הסחר לעסקים וליצואנים בטורקיה".

נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, הדגיש כי "צריך להמשיך בדיאלוג העסקי על אף המהמורות הפוליטיות בין המדינות, מתוך מטרה לקדם תעסוקה וצמיחה לרווחת שתי הכלכלות".

אמנון דותן, חבר נשיאות איגוד לשכות המסחר ויו''ר תעבורה, אמר כי "הסחר מתקיים כל השנים, גם בתקופה שהיחסים הדיפלומטיים היו בשפל. היקף הסחר ב-2016 היה 3.8 מיליארד דולר. ההסכם שנחתם יתן הזדמנות להגביר את הסחר ההדדי. העובדה שהגיעו מעל מאה חברות מובילות טורקיות מכל הענפים משקף יותר מכל את רצון וכוונת טורקיה לעשות איתנו עסקים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker