לובי 99 משנה כיוון: מלחמה בשחיתות ברשויות המקומיות - בראש סדר העדיפויות

בהליך הבחירה שנמשך כחודש ימים, הצביעו 64% מחברי הארגון בעד קידום נושא זה ■ בין הנושאים הנוספים שיקודמו על ידי הארגון - הגבלות על לוביסטים בעת מעבר מהמגזר הציבורי לפרטי, הגבלת כהונת ראשי ערים לשלוש קדנציות ואכיפת חוק חופש המידע

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

לקראת פתיחתו היום של מושב הקיץ, הציב ארגון לובי 99 את המלחמה בשחיתות ברשויות המקומיות בראש סדר העדיפויות שלו. בהליך הבחירה שנמשך כחודש ימים הצביעו 64% מחברי הארגון, הפועל בכנסת למען אינטרסים ציבוריים שונים, בעד קידום נושא זה. במקום השני, בפער קטן (60%), נבחר תחום העצמת האזרח אל מול הרשויות, ובמקום השלישי - האדם העובד בישראל (44%). 

עו"ד לינור דויטש, הפועלת בכנסת מטעם לובי 99 אמרה כי "מושב הכנסת  הקרוב יהיה עמוס בשלל נושאים חשובים, אבל חשוב לזכור שתפקידו של בית המחוקקים ונבחריו הוא לייצג את הציבור. אני גאה בהליך הדמוקרטי שאנו מקיימים, המאפשר לציבור להשמיע את עמדותיו ולהעלות לסדר היום של כנסת ישראל נושאים שהוא רואה חשיבות בקידומם.

"מתוצאות ההצבעה ברור כי השחיתות השלטונית בכלל וברשויות המקומיות בפרט מטרידה חלקים רבים בציבור, ועל כן בכוונתנו לפעול למיגור תופעות אלה".

בארגון הוסיפו כי בין הנושאים הנוספים שיקודמו על ידי הארגון, בהתאם להחלטת חבריו - הגבלות על לוביסטים בעת מעבר מהמגזר הציבורי לפרטי, הגבלת כהונת ראשי ערים לשלוש קדנציות, אכיפת חוק חופש המידע, ביטול כפיפותו של מבקר הרשות המקומית לראש הרשות, שקיפות תרומות הניתנות לרשויות מקומיות ועוד.

לובי 99, הלובי הציבורי הראשון, לקח לו למשימה להיות המקף שמחבר בין ההמון לשלטון. מיזם זה, הראשון מסוגו בעולם, מקדם, כהגדרתו, את האינטרסים של הציבור הרחב אל מול האינטרסים המסחריים שמיוצגים על ידי הלוביסטים של בעלי ההון.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker