כחלון מתניע את "משפחה נטו": נעליים וסלולר תחילה - מענקי עבודה אחר כך

שר האוצר הורה היום לרשות המסים לקדם חקיקה לביטול המכס על יבוא נעליים ובגדים ■ כדי לוודא שהורדת המכס תגולגל לצרכנים, המהלך יבוצע באמצעות הוראת שעה שתהיה תקפה לשנתיים הקרובות בלבד

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סניף פוט לוקר בקניון עזריאלי ראשונים
חגי עמית
חגי עמית

בזמן שהמערכת הפוליטית עדיין מעכלת את תוכנית "משפחה נטו" שהציג השבוע שר האוצר – מיהר משה כחלון להתניע אתמול והיום (ה') את המהלכים מתוך התוכנית אותם הוא יכול לבצע באופן מיידי, מבלי להידרש להליכי חקיקה שידרשו ממנו לקבל את אישור הכנסת.

אתמול חתם כחלון על צו לביטול מס הקנייה על טלפונים סלולריים, סוללות לטלפונים סלולריים וכרטיסים חכמים. היום הנחה כחלון את רשות המסים לקדם את החקיקה לביטול המכס על יבוא נעליים, בגדים ואביזרי הלבשה לתינוקות. שיעור המכס על יבוא נעליים עומד כיום על 12%. המכס על יבוא בגדים ואביזרי הלבשה לתינוקות עומד על 6%.

באוצר הכריזו כי כדי לוודא שהורדת המכס על בגדים ונעלים תגולגל לצרכנים, הם מבצעים את המהלך באמצעות הוראת שעה, שתהיה תקפה לשנתיים הקרובות בלבד. מעבר לכך, גם המקורות התקציביים שיאפשרו למדינה לספוג את הירידה בהכנסות ממסים לתקופה ממושכת יותר עדין אינם ברורים בשלב זה.

לפי הערכות האוצר הרפורמה במיסי הקנייה והמכסים צפויה לגזול מהמדינה הכנסות בשווי כולל של 800-600 מיליון שקל, מתוכם 450 מיליון שקל בעקבות ההוראה הנוגעת למכשירי הסלולר.

מלבד הנחה במכסים ומיסי קנייה - תוכנית "נטו משפחה" כוללת גם הטבות במיסוי למשפחות עובדות, סבסוד צהרונים, תוספת נקודות זיכוי לנשים ולגברים בגין ילדים קטנים והרחבת מענקי העבודה.

לשני החלקים המרכזיים בתוכנית – הרפורמה בנקודות הזיכוי והעלאת מענקי עבודה – יידרש קצת יותר זמן להתממש, והוצאתם אל הפועלת מחייבת הליך חקיקה בכנסת. לגבי סבסוד הצהרונים, האוצר עדיין בודק אם ניתן לבצע את הרפורמה מבלי להידרש להליך חקיקה מסורבל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker