האמת המרה על סוכר: לא תאמינו מה אנחנו דוחפים לילדים שלנו בארוחת הבוקר

רוברט לוסטיג, האנדוקרינולוג שמנהל מלחמת חורמה בתעשיית הסוכר ונזקיה, מזהיר את ההורים ■ ארוחות הבוקר הממותקות שאתם נותנים לילדיכם מזיקות להם כמו אלכוהול

רוברט לוסטיג
גרדיאן
סוכריות גומי
סוכריות גומי. תעשיית המזון יודעת להחביא היטב את הסוכרצילום: בלומברג
רוברט לוסטיג
גרדיאן

ארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה ביותר ביום. רוב המומחים מסכימים על כך, כולל הסוכנות לבריאות הציבור בבריטניה. ארוחה זו גורמת למוח ולחילוף החומרים בגוף להתחיל לעבוד, והיא מדכאת את הורמון הרעב בבטן, כך שלא נאכל יתר על המידה בארוחת הצהריים. אולם באורח החיים הלחוץ שלנו היום קל מאוד לפנות למקור מזון מהיר, זול, או כזה שאפשר לאכול מהר תוך כדי תנועה - כתחליף לארוחת בוקר.

לצערי, כפי שסקר התזונה הלאומי גילה, מה שאתם נותנים לילדים שלכם לפני שאתם שולחים אותם לבית הספר בבוקר, הוא מנת סוכר ענקית - חצי מכמות הצריכה היומית הממוצעת. יש סיבה לכך שארגון הבריאות העולמי ומשרד החקלאות של ארה"ב הגדירו רף עליון לכמות הצריכה היומית של סוכר - והיא שסוכר פוגע ישירות בכבד ובמוח של ילדיכם, בדיוק כמו אלכוהול.

אלכוהול מספק קלוריות, אך אינו מזין. אין שום תגובה ביו־כימית בגוף שמצריכה את עיכול האלכוהול. כאשר צורכים אלכוהול בתדירות גבוהה ובכמויות גבוהות, הוא נהפך לרעיל, ללא קשר לקלוריות שבו או לדרך שבה הוא משפיע על השמנה. לא כל מי שנחשף לאלכוהול מתמכר אליו, אבל מספיק אנשים מתמכרים כדי שהרשויות יזהירו מפני רעילותו ויגבילו את השימוש בו, במיוחד לילדים. אלכוהול הוא כמובן לא מזון - הוא סם מסוכן, משום שהוא רעיל וממכר.

סוכר מעובד מורכב משתי מולקולות: פרוקטוז וגלוקוז. הפרוקטוז הוא מקור אנרגיה, אך גם במקרה שלו אין כל צורך בתגובה ביו־כימית לשם עיכולו בגוף. פרוקטוז מעובד בכבד באותה הדרך שבה מעובד האלכוהול. לכן, כאשר צורכים אותו בצורה כרונית ובכמויות גדולות, הפרוקטוז רעיל וממכר בדומה לאלכוהול, ללא קשר לקלוריות שבו ולהשפעתו על השמנה. זו הסיבה שילדינו חולים במחלות שקשורות לאלכוהול (סוכרת סוג 2 ומחלת הכבד השומני) - גם בלי לצרוך אלכוהול.

קערת דגני בוקר ממוצעת מכילה 12 גרם סוכר. הארגון הסביבתי־בריאותי האמריקאי (EWG) מצא ב-2011 בארה"ב 17 מותגים של דגני בוקר המשווקים לילדים, שבהם סוכר מעובד מהווה 50% מהקלוריות, ו-177 מותגים שבהם הסוכר מהווה 40% מהקלוריות ויותר. אף שהמחקר הזה זכה לפרסום רב, מחקר המשך שביצע EWG ב-2014 גילה כי אף מותג מבין עשרת מותגי הדגנים שדורגו כגרועים ביותר צימצם מאז את כמויות הסוכר במוצריו.

אפילו הצימוקים נטבלים בתמיסת סוכר

הנה שתי דוגמאות לדרך שבה התאגידים הופכים את ילדינו למכורים לסוכר: במנה ממוצעת של מותג דגני הבוקר "רייזינג בראן" של קלוגס יש 19 גרם סוכר - כשהצימוקים, המהווים 11 גרם מהמנה, נטבלים בתמיסת סוכר כדי להפוך אותם למתוקים יותר.

הדוגמה השנייה, האהובה עלי - לאקי צ'ארמס. מדוע יש מרשמלו בקופסת דגני הבוקר הזאת? משום ששיבולת שועל יקרה יותר ממרשמלו. המרשמלו תופס יותר מקום בקופסה, וכך החברה יכולה להמשיך לגבות מחיר גבוה יותר על כמות גדולה יותר לכאורה. זו אסטרטגיה עסקית משובחת.

אבל זה לא נגמר בזה. קחו למשל גביע יוגורט רימונים, המכיל 19 גרם סוכר - לעומת יוגורט רגיל שמכיל 7 גרם סוכר שכולו לקטוז (דבר שאינו בעייתי). מכך ניתן ללמוד שלגביע יוגורט רימונים הוסיפו 12 גרם סוכר מעובד.

יתרה מכך, תעשיית המזון יודעת להחביא את הסוכר בצורה טובה. יש 56 שמות שונים לסוכר, ועל ידי שימוש בסוגים שונים של סוכר בכמויות קטנות מאוד - הוא הופך למרכיב הדומיננטי במזון. מינהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA) הבטיח לשנות את המדיניות שלו בנוגע לפירוט המרכיבים בתוויות המזון, כך שהחברות לא יוכלו להמשיך להשתמש בתכסיס הזה. באיחוד האירופי עדיין לא אימצו את הנוהל.

אבל ייתכן כי הסכנה העיקרית נמצאת דווקא במזון לתינוקות. ב-2015 בדק המרכז האמריקאי לבקרת מחלות (CDC) את המידע התזונתי של 1,074 מוצרי מזון לתינוקות ולפעוטות. הוא מצא כי 32% מארוחות הערב של פעוטות, חטיפים לפעוטות ומיצים המיועדים לתינוקות, מכילים לפחות מקור אחד של סוכר מעובד - וכי 35% מהקלוריות שמקבלים התינוקות מגיעים מסוכר.

אל תיכנעו. אל תתנו לילד שלכם ארוחות כאלה, תוך כניעה לאינטרסים של תאגידי המזון. ודאו כי הם אוכלים ארוחת בוקר של אלופים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker