75 מיליון שקל למפעלים שיעברו לנגב המזרחי

התוכנית לחיזוק הדרום מבוססת על הממצאים שלפיהם הדרום עודנו סובל מרמות נמוכות של תעסוקה, שכר ומוקדי תעסוקה ■ אלי כהן: "המטרה היא להוביל את הנגב המזרחי לרמת אבטלה זהה לממוצע הארצי. אנו פועלים לקידום התעשייה והכלכלה הדרומית"

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כסיפהצילום: אליהו הרשקוביץ
אורה קורן

הממשלה אישרה היום (א') את תוכנית משרד הכלכלה לסיוע במשיכת השקעות לרשויות המקומיות בנגב המזרחי. על פי ההחלטה שאושרה, יועבר תקצוב של 75 מיליון שקל למפעלים שיעתיקו עצמם לנגב המזרחי, על מנת להגדיל את היצע מקומות התעסוקה, תוך חיזוק החוסן הכלכלי-חברתי של הרשויות המקומיות בנגב המזרחי. פעולה זו צפויה לסייע בהרחבת היצע העבודה, ביצירת אפשרויות תעסוקה איכותיות ומגוונת יותר, תקטין את רמת האבטלה באיזור ותביא לצמיחה כלכלית ולצמצום פערים.

אלי כהןצילום: עופר וקנין

התוכנית לחיזוק הדרום מבוססת על הממצאים שלפיהם הדרום עודנו סובל מרמות נמוכות של תעסוקה, שכר ומוקדי תעסוקה. הנגב המזרחי סובל מכך במיוחד, לאחר סגירת כמה מפעלים, בהם מגבות ערד. מצב זה חיזק את תלותו במפעלי כיל, ואת מנוף הלחץ שהחברה יכולה להפעיל על הממשלה. דוגמה לכך ראינו במאבקה של כיל נגד המלצות ועדת ששינסקי 2.

לצורך משיכת השקעות והגדלת היצע מקומות העבודה בנגב המזרחי יפעל משרד הכלכלה והתעשייה בשתי דרכים. האחת תהיה משיכת מפעלים תעשייתיים באמצעות הרשות להשקעות ולפיתוח תעשייה במשרד הכלכלה. זו תפעיל מסלול סיוע למשיכת מפעלים תעשייתיים תוך דגש על הגדלת הפריון, במטרה להגדיל את היצע מקומות העבודה ולעודד תחרות בשוק המקומי.

המסלול הנוסף יכלול סיוע לקליטת עובדים בתחום השירותים, במטרה ליצור מקומות תעסוקה נוספים ברשויות. הרשות להשקעות ולפיתוח תעשייה במשרד הכלכלה תקבע הוראות להפעלת מסלול סיוע חדש למעסיקים - להקמה או העתקה מהמרכז לנגב המזרחי. הסיוע יינתן לעסקים ממגזר השירותים שיקלטו 50 עובדים נוספים לפחות. במסגרת הסיוע יינתן תיעדוף להעסקת עובדים בשכר העולה על 75% מהשכר הממוצע במשק, וכן לעסקים אשר יעסיקו עובדים מאוכלוסיות ששיעור השתתפותן בתעסוקה נמוך.

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, אמר כי "בשנים האחרונות יש בנייה מואצת בנגב המזרחי הכוללת פיתוח תשתיות, חינוך, כבישים ותרבות, וכשכך, עלינו לפעול לסייע ביצירת מקומות תעסוקה ופרנסה איכותיים. המטרה היא להוביל את הנגב המזרחי לרמת אבטלה זהה לממוצע הארצי. אנו פועלים ליצירת תעסוקה איכותית ולהעלאת הפריון, ביצירת משרות באיכות גבוהה ובקידום התעשייה והכלכלה הדרומית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker